Troia Film Festivali Ertelendi

Filmler
1. Uluslararası Çanakkale Troia Film Festivali Yönetim Kurulu, festivalin ertelendiğini açıkladı.Festival yönetim kurulu, festivalin tarihinin değişmesi ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada E...
EMOJİLE

1. Uluslararası Çanakkale Troia Film Festivali Yönetim Kurulu, festivalin ertelendiğini açıkladı.Festival yönetim kurulu, festivalin tarihinin değişmesi ile ilgili açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada Eylül ve Ekim aylarındaki Türkiye ve sinema sektörünün ilgili takvimini paylaşarak (9-11 Eylül Ramazan Bayramı Tatili, 12 Eylül Referandum, 20 -26 Eylül Adana Altın Koza Film, 9-14 Ekim Antalya Altın Portakal Film Festivali), "belirlenmiş festival tarihimizin Altın Koza Film Festivali’nden önce olmasına rağmen, Türkiye’nin en önemli film festivallerinden olan Adana Altın Koza Film Festivali’nin geç ilan edilmiş tarihi, ardından Altın Portakal Film Festivali’nin gelmesi, köklü festivallere olan saygımız ve dayanışma ruhu içinde festivalimizi bu sıkışık periyottan çıkarma kararı aldık" ifadesi kullanıldı.

Yeni logosu ile, yeni yönetim kurulu, sinema sektörünün duayen isimleri ile yenilenen yönetmeliği, daha oturmuş, daha görkemli bir festival, yeni sezon filmleri, kısa filmler, belgesel filmlerin yarışacağı, Türk ve yabancı konukların yoğun katılımı ile anılan "uluslararası festival" markası olması hedeflenen Uluslararası Çanakkale Troia Film Festivali‘ni 4-9 Haziran 2011 periyodu festival takvimi içine aldıklarını belirten yönetim kurulu, Eylül ayında yapılacak basın toplantısı ile yeni yönetim kurulu, yeni yönetmeliği, destekçi sponsorlarını tüm sektöre duyuracaklarını belirttiler.