Starlar Türk Filminde!

Filmler
ABD’de satış rekorları kıran ‘Gözyaşı Sarayı’ isimli kitabı Türk yönetmen Binnur Karaevli sinemaya aktarıyor. Başrol için Nicole Kidman, Kate Blanchett ve Clive Owen‘la anlaşan...
EMOJİLE

ABD’de satış rekorları kıran ‘Gözyaşı Sarayı’ isimli kitabı Türk yönetmen Binnur Karaevli sinemaya aktarıyor. Başrol için Nicole Kidman, Kate Blanchett ve Clive Owen‘la anlaşan Karaevli, şimdi Türk oyuncu arıyor.

KARAKTERLER BELİRLENDİ

ABD’de yaşayan Türk yönetmen Binnur Karaevli, ilk sinema filminde devleri buluşturuyor! Karaevli; Alev Lytle Croutier’in satış rekorları kıran kitabından filme uyarlayacağı ‘Gözyaşı Sarayı’ isimli projesi için Nicole Kidman, Kate Blanchett ve Clive Owen’la prensipte anlaştı. Üç ünlü ‘Valide Sultan’, ‘Nakşidil Sultan’ ve ‘Abdülaziz’ karakterlerini canlandıracak.

HALUK BİLGİNER SIRADA

ABD’li Voices Unveiled Films ile Türk İmage Firması’nın ortak yapımcılığında hayata geçirilecek film; Türkiye, Amerika, Afrika ve Fransa’da çekilecek. Sponsorluk görüşmeleri için İstanbul’a gelen yönetmen Karaevli, Haluk Bilginer ve Murat Han‘a da film için teklif götürecek.