Sokak Futbolu Film Oluyor

Filmler
Trabzon’da yeni bir futbol belgeseli çekiliyor. ‘Futbol kenti’ olarak adlandırılan Trabzon‘da daha önce "Sokak Futbolu" adlı bir belgeseli hazırlayan Varol Uzlu, bu k...
EMOJİLE

Trabzon’da yeni bir futbol belgeseli çekiliyor. ‘Futbol kenti’ olarak adlandırılan Trabzon‘da daha önce "Sokak Futbolu" adlı bir belgeseli hazırlayan Varol Uzlu, bu kez Trabzon’da 15 yaşındaki bir gencin gözünden anlatılan "Turnuva-Altın Kolye" adlı sinema filmi hazırlıyor.

Film çalışması için Trabzon‘da futbola olan tutkuyu anlatabilmek için 3 ayrı grupta toplam 12 takım oluşturuldu. Trabzon’un Yalıncak beldesindeki toprak sahada yarı saha şekliyle oynanan maçların öncesi, sırası ve sonrasındaki hareketler, hazırlıklar ve konuşmalar kayıt altına alınıyor.

Yönetmen Varol Uzlu, yaklaşık 2 ay daha devam edecek turnuva ve çekimlerle, Trabzon’a futbolun yaşattığı coşkuyu ve ilgiyi tutkulu bir şekilde sinema filme niteliğinde hazırlamayı hedeflediklerini söyledi. Uzlu, "Trabzon’da futbol toprak sahalardan çim ve sentetiğe geçti. Biz de o ilk günleri hatırlatırcasına belgesel hazırlıyoruz. 2011’de sunacağımız film çalışmasında, Trabzon için bir ilk olan olimpiyatların isminin de geçmesi hem bizim, hem olimpiyatlar için önemli olacak." açıklamasında bulundu.