Shrek Çok Yakında Vizyonda!..

Filmler
Hazırlayan: Bengü Dağlı Büyük küçük herkesin sevgilisi olan Shrek serisinin 4.’sü "Shrek Forever After" (Shrek Sonsuza Dek Mutlu) çok yakında vizyona giriyor. Gelen bilgilere göre &ldq...
EMOJİLE

Hazırlayan: Bengü Dağlı

Büyük küçük herkesin sevgilisi olan Shrek serisinin 4.’sü "Shrek Forever After" (Shrek Sonsuza Dek Mutlu) çok yakında vizyona giriyor.

Gelen bilgilere göre “Shrek” serisinin olmazsa olmazı kabul edilen dört kahramanı Shrek (Mike Myers), Eşek (Eddie Murphy), Prenses Fiona (Cameron Diaz) ve Çizmeli Kedi (Antonio Banderas) dördüncü bölümde de boy gösterecek.

SHREK 4’ÜN KARAKTER AFİŞLERİ…

Toplam bütçesi 370 milyon $ olan 3 serilik Shrek‘in, dünya sinema hasılatı 2 milyar 137 milyon $’ı geride bıraktı. İlk iki Shrek filminin DVD satışları 90 milyon adete ulaştı. Türkiye sinemalarında Shrek filmleri 1.482.512 kişi tarafından izlendi.

Yılın en iyi animasyon filmi dalında 2001 yılında Oscar ödülü kazanan Shrek serisi, en iyi uyarlama senaryo ve en iyi özgün şarkı dallarında da Oscar ödülüne aday gösterilmişti.

“Shrek”in dördüncü bölümünü Amerika’da 21 Mayıs 2010’da vizyona çıkaracak. Türkiye’de ise 28 Mayıs 2010′da gösterilmesi bekleniyor.

Masal kahramanları yine filmde

"Shrek Forever After" adlı filmin yönetmenliğini Mike Mitchell yapıyor. Daha öncekilerde olduğu gibi filmde yine masal karakterlerine ve masalsı öğelere rastlıyoruz. Sinderella, Uyuyan Güzel ve Rapunzel bunlardan sadece birkaçı. Shrek severleri bir de sürpriz bekliyor. Bu sene bir çok filmde gördüğümüz 3D teknolojisini de Shrek’in son serisinde de göreceğiz.