Seyyar 3 Boyutlu Sinema Zeytinli’de

Filmler
Türkiye’de ilk defa bir TIR dorsesinde kurulan, üç boyutlu ve altı eksenli hareketli koltuklara sahip seyyar sinema, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesine de uğradı. Zekai...
EMOJİLE

Türkiye’de ilk defa bir TIR dorsesinde kurulan, üç boyutlu ve altı eksenli hareketli koltuklara sahip seyyar sinema, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesine de uğradı.

Zekai Tüylüoğlu tarafından yaklaşık bir yıllık çalıma sonucunda hazırlanan ve 380 bin liraya mal olan sinema salonunda, hareketli bir mekanizma üzerinde yedi tane koltuk bulunuyor. Seyirciler, filmin atmosferini birebir yaşıyor. Filmde rüzgâr esiyorsa salonun da esiyor, yağmur yağıyorsa tavana yerleştirilen fıskiyelerden su damlacıkları düşüyor. Helikopter veya uçakla gidiliyorsa koltuklar da yan yatarak seyirciye o anı yaşatıyor.

TIR dorsesinde sinema salonunun mucidi Tüylüoğlu, "Bu 15 yıllık hayalimdi. Gerçekleştirmek için kolları sıvadım ve yaklaşık bir yıllık uğraşının ardından mobil sinema salonu meydana çıktı. Bundan başka bir tane olduğunu düşünmüyorum. Süreleri 8 ile 12 dakika arasında değişen filmler gösteriyoruz. Bilet fiyatı sadece 7,5 lira. Küçük çocuklar, hamileler, kalp veya yüksek tansiyon hastalarını uyarıyoruz." dedi.

8Sütun.com
 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme