Filmler

Safranbolu’da Film Festivali Heyecanı

Karabük Valisi İzzettin Küçük, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’un yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi mehteran..

Safranbolu’da Film Festivali Heyecanı

Karabük Valisi İzzettin Küçük, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’un yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi mehteran ekibi ile Yunanistan’ın Skydra, Makedonya’nın Ohrid ve Bulgaristan’ın Nessebar kentlerinden halk oyunları ekiplerinin de katımıyla Köyiçi Meydanı’nda başlayan yürüyüş, Misak-ı Milli Meydanı’nda sona erdi.

Safranbolu Belediyesi ve Festival Komitesi Başkanı Aksoy, Atatürk anıtına çelenk koyarak, etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de yaptığı konuşmada, 12 yıl önce başlayan festivalin istikrarlı şekilde devam ediyor olmasını takdir ettiklerini söyledi.

Yurt içi ve dışından gelen konukların festivale katkı sağladığını vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

”Burada sanatın değişik dallarının icra edildiği festival yapılıyor. Festivalde yarışmaya katılan belgesellerin halk tarafından izlenmesi sağlanmalıdır. Belgesel filmler çok zahmetli hazırlanır. Benim de geçmişte uğraşmışlığım olduğu için biliyorum. Bu festivale bir önerim olacak, belgeselin yanında filmler de yarışmaya katılmalıdır.”

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL