Mevsim Çiçek Açtı 6 Nisan’da Vizyonda

Filmler
Ali Levent Üngör’ün yönettiği ve 5 Nisan’da Avrupa’da, 6 Nisan’da Türkiye’de gösterime girecek olan Mevsim Çiçek Açtı’nın çekimleri tamamlandı.  Başrollerinde ...
EMOJİLE

Ali Levent Üngör’ün yönettiği ve 5 Nisan’da Avrupa’da, 6 Nisan’da Türkiye’de gösterime girecek olan Mevsim Çiçek Açtı’nın çekimleri tamamlandı.  Başrollerinde Turgay Tanülkü, Mehtap Bayrı, Onur Şan, Feriha Ecem Çalık, Deniz Oral, Mehmet Özgür ve Deniz Oral yer alıyor. Erden Demir’in yapımcısı olduğu filmde Yavuz Bingöl misafir oyuncu.

Almanya’dan bir kadın hikâyesi…

Ali Levent Üngör’ün ilk uzun metrajlı filmi‘Mevsim Çiçek Açtı’ 5 Nisan’da Avrupa’da, 6 Nisan’da Türkiye’de gösterime giriyor.

‘Mevsim Çiçek Açtı’da Feriha Ecem Çalık, OnurŞan, Mehtap Bayrı, Turgay Tanülkü, Deniz Oral, Mehmet Özgür, Ertuğrul Karakaya,Şule Cengiz, Hüseyin İlker, Yavuz Bingöl,rol alıyor. Aralık2011’de Nürnberg’de çekilen film 5 Nisan’da Avrupa’da, 6 Nisan’da Türkiye’de gösterime girecek.
Filmde, 50 yıl önce Almanya’ya ekmek davası uğruna yollara düşen emek serüvencilerinin hikâyesi anlatılıyor. Ali Levent Üngör Avrupa’da yaşayan Türkiyelilerin hayallerine kavuşmak uğruna kazandıklarının yanı sıra kaybettikleri değerlerin muhasebesini yapıyor.

Bir kadın hikâyesi olan ‘Mevsim Çiçek Açtı’nın bazı sahneleri İstanbul’da çekildi. Filmin, dağıtımı Medyavizyon tarafından yapılacak.

Konu:

‘Mevsim Çiçek Açtı’, 50 yıl önce Almanya’ya ekmek davası uğruna yollara düşen emek serüvencilerinin, hayallerine kavuşmak uğruna kazandıklarının yanı sıra kaybettikleri değerlerin muhasebesidir.

Akıp giden hayat, bir avuç mutluluk beklentileri, özlem ve hasretle geçip kaybolan zaman, pişmanlıklar, çaresizlikler ve çekilen dramatik acıların hikayesidir.

‘Mevsim Çiçek Açtı’, iki kültür arasında kalmışlık, ‘Almanya’da yabancı Türkiyede gurbetci’ kimlikleri sırtlarına yük olmuş insanların hayata tutunma savaşında kaybettiği sevgisizliğin hikayesidir.
Her türlü karmaşık duyguların, iç içe geçmiş hırsların cefasını çeken ezilen, küfür ve hakarete uğrayan, dövülen, sömürülen ve hatta günü geldiğinde öldürülen kadınların hikayesidir.

Anne’dir Çiçek, Eş’tir, Evlat’tır, Kadın’dır yani hem dünya güzelidir hem de yüreği okyanus kadar temiz ve kocaman bir güzelliktedir. Nefes almasına sebeptir; Mevsimde.

KÜNYE:
Konu: Dram
Süre: 110’

OYUNCULAR:

Feriha Ecem Çalık (Çiçek), Onur Şan (Asaf), Mehtap Bayrı (Esra), Turgay Tanülkü (Musa), Deniz Oral (Veysel Dayı), Mehmet Özgür (Adnan), Ertuğrul Karakaya (Nazım), Sude Yeşil (Çiçek), Hüseyin İlker (Bülent), Yavuz Bingöl (Teberdar).

YAPIM: Erden Demir / YALINAYAKFİLM YAPIM
YAPIM: YALINAYAK FİLM YAPIM
YAPIMCI: ERDEN DEMİR
YÖNETMEN: ALİ LEVENT ÜNGÖR
SENARYO: ALİ LEVENT ÜNGÖR
MÜZİK: FIRAT YÜKSELİR
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: SİNAN GÜNGÖR
UYGULAYICI YAPIMCI: BARKIN HAZNEDAROĞLU
YARDIMCI YÖNETMEN : EMRAH SALTIK
KURGU: HÜSEYİN BİÇE
SANAT YÖNETMENİ: KEREM ARDAHAN
IŞIK: ŞENEL GÜLBUDAK
SAÇ-MAKYAJ: MEHTAP SALTIK
SES: VARLIK GÖKDEMİR

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme