Mahsun Özel Gala Düzenliyor

Filmler
Mahsun Kırmızıgül, yaklaşık 900 salonda birden gösterime girecek ‘New York’ta Beş Minare’ filmine beklenenin aksine görkemli değil minik bir gala yapacak. Gina Gershon, Danny Glover ...
EMOJİLE

Mahsun Kırmızıgül, yaklaşık 900 salonda birden gösterime girecek ‘New York’ta Beş Minare’ filmine beklenenin aksine görkemli değil minik bir gala yapacak. Gina Gershon, Danny Glover gibi ünlü Amerikalı oyuncuların da katılacağı İstanbul galasına sadece 200 kişi davet edilecek. Büyük ve gösterişli galalarda insanların birbirini göremediği, film üzerine konuşulamadığını düşünen sanatçı özel gösterim sonrası da seçkin davetlileriyle filmin serüveni üzerine sohbet edecek.

Filmin yapımcısı Murat Tokat, ilk kez yabancı oyuncuların Türkiye’deki özel gösterime katılacağını belirterek, "Amerikalı oyuncumuz da gelmek istedi. Önce İstanbul’da ardından Ankara’da özel gösterime katılacaklar" diye konuştu.

FİLM DÜNYAYA AÇILACAK

Yabancı basının da büyük ilgisiyle karşılanan ve dünya tanıtımına önem verilen filmin bu ilk gösterimine Amerika’dan önemli yapımcı ve menajerler de gelecek. Senarist, yönetmen, oyuncu ve müzisyen olarak filmlerinde tüm yaratıcı kadronun işlevini tek başına üslenerek büyük emek veren Kırmızıgül, çok güvendiği son filminin özel gösteriminde oyuncularıyla birlikte davetlilerle tek tek ilgilenmek istiyor.

5 Kasım’da izleyiciyle buluşacak filmde Danny Glover, Gina Gershon, Robert Patrick dışında Türkiye’nin önemli oyuncularından Haluk Bilginer, Ali Sürmeli, Zafer Ergin, Suna Selen, Hüseyin Avni Danyal, Salih Kalyon, Murat Ünalmış, Onur Ünsal, Engin Altan Düzyatan, Ümit Okur, Mustafa Sandal, Eşref Kolçak başta olmak üzere yerli ve yabancı 2 bin 500 oyuncu rol aldı.