Kürt Lider Al Pacino!

Filmler
Hollywood yıldızı Al Pacino Kürt açılımını konu alan Fransız – Türk ortak yapım bir sinema filminde rol alacak. ‘Böyle mi Yaşam’ adlı filmin yapımcılığını Fransa’dan CFK2 Prodü...
EMOJİLE

Hollywood yıldızı Al Pacino Kürt açılımını konu alan Fransız – Türk ortak yapım bir sinema filminde rol alacak. ‘Böyle mi Yaşam’ adlı filmin yapımcılığını Fransa’dan CFK2 Prodüksiyon ve Türkiye’den Muhammed Arslan üstleniyor. Filmin senaristliği ve yönetmenliğini, Yılmaz Güney’in ‘Sürü’ filminde de rol alan Şuayip Adlıg yapacak. Adlıg bugüne kadar Kürtlerin hayatını anlatan çok sayıda filme imza attı. Çekimler için 2010 Ocak ayında start verilecek. Muhammed Aslan filmle ilgili olarak, ‘Amerika’da sinema sektöründe olan yeğenlerim aracılığıyla Al Pacino ile anlaştık. Filmin senaryosunu beğendi ve rol almayı kabul etti. Film son zamanlarda gündemde olan Kürt açılımına yönelik bir barış mesajı niteliğinde olacak’ açıklamasını yaptı. Al Pacino’nun ‘Böyle mi Yaşam’da Kürt bir lideri canlandıracağını söyleyen Arslan, ‘Kendisini ikna etmemiz 6 ay sürdü ama sonunda anlaştık. Çekimleri Irak’ta gerçekleşecek ve Kürt bir lideri canlandıracak’ derken Pacino’nun film için ne kadar ücret aldığını açıklamadı.

Kast çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Arslan, ‘Tarık Akan, Aytaç Arman, Başak Sayan ve Tuncel Kurtiz’e teklif götürdük. Çalışmalarımız devam ediyor’ diye konuştu. 10 milyon dolara mal olması beklenen film İstanbul, Diyarbakır, Suriye, Irak ve Fransa‘da çekilecek.

KARDEŞ KARDEŞİ VURUR MU?

Muhammed Arslan filmin 1980 döneminde Türkiye’den gitmek zorunda kalan Türklerin ve Kürtlerin hayatının anlatılacağını söyledi. Diyarbakırlı bir ailenin biri dağda terörist, biri asker biri de yurtdışında yaşayan üç oğlunun hikayesinin mercek altına alınacağı filmin senaryosu, Mahsun Kırmızıgül’ün ‘Güneşi Gördüm’ filmini anımsattı. (Akşam)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme