Küçük Şöhret, Büyük Dert

Filmler
Hazırlayan: Bengü Dağlı Küçükken ünlü olmak! Geçenlerde bir haber programı, ailelerin çocuklarını ünlü yapmak için nasıl uğraştığını gösteriyordu. Yüzlerce küçük çocuk, reklamlarda rol almak için...
EMOJİLE

Hazırlayan: Bengü Dağlı

Küçükken ünlü olmak! Geçenlerde bir haber programı, ailelerin çocuklarını ünlü yapmak için nasıl uğraştığını gösteriyordu. Yüzlerce küçük çocuk, reklamlarda rol almak için kuyruğa girmişti. Seçmeleri yapan ‘cast’ ajansından bir yetkili küçük kıza ‘Niçin ünlü olmak istiyorsun?’ diye sordu… Küçük kızın verdiği yanıt hayli düşündürücü ‘Annem istiyor…’ Düşünsenize bir kere çocuk orada neden olduğunu bile bilmiyor. Tabi kendi ünlü olmak isteyen çocuk yok mudur? Tabi ki vardır. Fakat üç yaşındaki çocuk aklıyla bu mümkün mü?..

Bugün çocukken ünlü olmuş, isimleri iyisiyle kötüsüyle mercek altına alacağım… Bakalım dünün küçük, bugünün büyük ünlüleri nerelerde ne yapıyor?

Benim aklıma ilk gelen isim ‘Sezercik’, daha doğrusu biz onu ‘Sezercik’ diye tanıyoruz. Asıl adı Sezer İnanoğlu... En son bir kaç sene önce haberlerde jandarmanın evine baskın düzenlemesiyle hatırlıyoruz. Oysa biz onun masum, acıklı, afacan, çok bilmiş hallerini pek bir seviyorduk. Mutluluğuyla sevinip, üzüntüsüyle ağlıyorduk. Onun adını olumsuz olarak ilk karısının şüpheli intiharıyla duymuştum. Bende herkes gibi çok şaşırmıştım. Daha sonra Sezer İnanoğlu ismini silah kaçakçılığından, uyuşturucu kaçakçılığına kadar pek çok olumsuz olayda duymaya başladım.

Bugün hemen hemen herkesin ‘Çocuklar Duymasın’dan tanıdığı Furkan Kızılkaya, bir anda popüler olduğunda onu büyük bir beğeniyle takip ettik. O zaman daha 10 yaşındaydı fakat bizden biri olmuştu bir kere. Tıpkı dizide olduğu gibi biz de ona ‘Havuç’ diyoruz, hatta onu ailemizin bir üyesi olarak kabul ettik. Zaman geçti dizi yayından kalktı. ‘Havuç’ da bizim hafızamızdaki tozlu yerlerde yerini almıştı ki, onu reklamlarda görmeye başladık. Bizim küçük Havuç büyümüş, kocaman bir delikanlı olmuş. Üstelik barlarda kızlarla dans bile ediyor. Tamam büyümüş ama henüz barlara gidecek kadar değil. Furkan Kızılkaya‘nın barda bir elinde içki Rus kızlarla yaptığı dans herkes tarafından tepki çekti. Durun daha bitmedi Furkan’ın bu olaydan sonra yaptığı açıklamada bir kez daha anti-pati toplamasına neden oldu. Furkan diyor ki benim kız arkadaşım olacak kişi ‘Hesap ödemeli’… Babbababa bakkk! Bu açıklamadan sonra herkes “İşte şöhretin şımarttığı bir isim” daha demekten kendini alamadı. Umarız henüz hayatının baharında olan Furkan, biran önce kendine gelir ve bu kurtlar sofrasında yaşıtlarına örnek olacak şekilde ününü artırarak çalışmalarını sürdürmeye devam eder.

İşte diğer bir -cik’li küçük ünlümüz: Ayşecik. Asıl adı Zeynep Değirmencioğlu. Kendisi 1960’lı yıllarda çocuk yıldızlı filmler furyasını başlatan ilk isim. Çocukluğundan genç kızlığına kadar pek çok filmde başrol alan oyuncu, dönemin yıldız futbolcularından Serkan Acar ile evlendi ve sinemaya kapılarını kapadı. Uzun yıllardan bu yana da Suadiye’de emlakçılık yapıyor.