Kriz Onları Teğet Geçmedi

Filmler
Aralarında rekor düzeyde film başına para alan Nicole Kidman, Leonardo Di Caprio, Will Smith, Meryl Streep, Harrison Ford ve Cameron Diaz’ın da bulunduğu ünlü isimler ücretlerinde yüzde 25 ila y...
EMOJİLE

Aralarında rekor düzeyde film başına para alan Nicole Kidman, Leonardo Di Caprio, Will Smith, Meryl Streep, Harrison Ford ve Cameron Diaz’ın da bulunduğu ünlü isimler ücretlerinde yüzde 25 ila yüzde 40 arasında bir zorunlu indirim yaptılar.

Bu arada birçok film projesi ya rafa kaldırıldı ya da kesintiye uğradı. Hollywood’un ünlü menajerlerinden Martin Kaplan durumun çok kötü olduğunu ve sinema sektörünün 30 milyar dolarlık bütçesinin eridiğini, 200 bin çalışanını zor günler beklediğini hatırlattı. Yapımcıların senaryo, yönetmen ve oyuncular kaliteli de olsa yatırım yapmak için onlarca kez düşündüğünü hatırlatan Kaplan "Cicim dönemi bitti. 2008’de kadın oyuncular 245, erkek oyuncular 487 milyon Dolar para kazandılar. Şimdi yarısı bile verilmeyecek" iddiasında bulundu.

Kim ne kadar ucuzladı

2009’da Uma Thurman ve Minnie Driver’in 12 milyon dolar bütçeli "Motherhood" filminde oynamayı kabul etmelerinden sonra daha pahalı oyuncuların da bu yolu denemekten başka çareleri olmadığını söyleyen Martin Kaplan, Will Smith’in son üç yılda üç filmden 80 milyon dolar elde ettiğini ancak artık yarısını bile kazanamayacağını söyledi. Kaplan’a göre son filmi "Avustralia"da kötü bir performans sergileyen Nicole Kidman, film başına 20 milyon dolar alan Leonardo Di Caprio kaşelerinde yüzde 40’lik bir indirim yapacaklar. Oscar’a aday gösterilen Meryl Streep ise işsiz kalmamak için gönüllü olarak "Julia and Julia" adlı filmi ücretinde yüzde 25’lik bir indirim yaptı. Bir yılda 50 milyon dolar kazanan Cameron Diaz, yarı kazanca razı olduğunu belirtiyor. 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi