Hamburg’da Türk Filmi Yarışacak

Filmler
Yönetmenliği Mehmet Bahadır Er ve Maryna Gorbach’ın üstlendiği ‘Kara Köpekler Havlarken’, 17. Hamburg Film Festivali’nde yarışacak. Festivalin bu yılki ‘metropol yaşamlar...
EMOJİLE

Yönetmenliği Mehmet Bahadır Er ve Maryna Gorbach’ın üstlendiği ‘Kara Köpekler Havlarken’, 17. Hamburg Film Festivali’nde yarışacak.

Festivalin bu yılki ‘metropol yaşamları konusundaki gerçekçi adımlar yaklaşımı’na uygun olan film, Vibrant Metropolises adlı uluslararası bölümde yarışacak. Aynı bölümde Fatih Akın‘ın Cannes’dan bile esirgediği son filmi Soul Kitchen da yarışacak.

Cemal Toktaş, Volga Sorgu ve Erkan Can‘ın başrollerde yer aldığı ‘Kara Köpekler Havlarken‘de Selim ve Çaça isimli iki mahalle delikanlısının İstanbul’un kıdemli çakalları arasından sıyrılma ve sınıf atlama mücadelesi anlatılıyor. Rotterdam, Seattle, Moskova ve İstanbul film festivallerinde de yarışan Kara Köpekler Havlarken, 24 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Hamburg Film Festivali’nden sonra Avrupa’da üç festivale daha katılacak.