Film Şöleni Başladı!

Filmler
8. Uluslararası !F İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin kokteylle başlayan galasında, festivalin ilk filmi “Man on Wire”ın (Teldeki Adam) gösterimi gerçekleştirildi. ...
EMOJİLE

8. Uluslararası !F İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin kokteylle başlayan galasında, festivalin ilk filmi “Man on Wire”ın (Teldeki Adam) gösterimi gerçekleştirildi.

Küresel ısınma, ekonomik kriz ve artan toplumsal şiddet tehdidi altındaki dünyada renkli ve alternatif bir festival gerçekleştirmek amacında olduklarını belirten organizatörler, buradan yola çıkarak festivalin temasının “Senden Başla” sloganı olduğuna dikkati çekiyor.

Festival koordinatörlerinden Serra Ciliv, karşı karşıya kalınan sorunların güçsüzlük veya çaresizlik gibi hisler yaratabildiğini dile getirerek, “Biz ise ‘başa dönelim’ diyoruz. Küçük ölçekli de olsa samimi değişim çabalarının aslında geniş yankıları olabileceğinin altını çizmek istedik” ifadesini kullanıyor.

Ciliv, festivalin programını bu söylemle paralel bir çizgide hazırladıklarını vurguluyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle gerçekleşen festival, Beyoğlu AFM Fitaş, AFM İstinye Park ve AFM Caddebostan Budak’ın yanı sıra bu yıl Beyoğlu Emek Sineması’nda da izleyiciyle buluşacak.

22 Şubat’a kadar sürecek festival, 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında ise Ankara AFM Cepa Sineması’nda izleyicinin karşısına çıkacak.