Eskişehir Film Festivali Başlıyor

Filmler
1-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Eskişehir Film Festivali‘nin açılışı, bugün Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sinema Anadolu’da gerçekleştirilecek. Törende, Cüneyt Ark...
EMOJİLE

1-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Eskişehir Film Festivali‘nin açılışı, bugün Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sinema Anadolu’da gerçekleştirilecek. Törende, Cüneyt Arkın ile Zühal Olcay‘a ”Onur Ödülü”, Hilmi Etikan ile Sadi Çilingir’e ”Sinemaya Emek Ödülleri” verilecek.

Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri’nin de dağıtılacağı festivalin açılış filmi olarak da yönetmenliğini Christian Carion yaptığı Fransız yapımı The Farewell ”Elveda” adlı film gösterilecek. Etkinlik boyunca 40’a yakın ödüllü ve başarılı bulunan filmlerin gösterimi yapılacak.

Öte yandan etkinliğe Selanik Aristotales Üniversitesi Kitle İletişimi ve Gazetecilik Bölümü’nden katılacak konuk öğrenciler, festivalin haberlerini yapıp Yunanistan’daki medya merkezlerine gönderecek. AÜ İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile Aristotales Üniversitesi öğrencileri günlük festival gazetesi yayınlayacak.

AÜ öğrenci filmlerinin de yer aldığı toplam 46 kısa filmin de gösterileceği festivalde, sinemanın bazı başarılı isimleri öğrencilere dersler verecek.