Cannes’de Issız Adam’a Büyük İlgi

Filmler
62. Cannes Film Festivalinde, bu yıl ”Altın Palmiye” için Türk filmi yarışmamasına rağmen, festivalde görücüye çıkan Türk filmleri, yabancı dağıtım şirketlerinin ilgi odağı olmaya devam ed...
EMOJİLE

62. Cannes Film Festivalinde, bu yıl ”Altın Palmiye” için Türk filmi yarışmamasına rağmen, festivalde görücüye çıkan Türk filmleri, yabancı dağıtım şirketlerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.  Türkiye’de büyük ilgi toplayan Çağan Irmak’ın, ”Issız Adam” filmi, özellikle Akdeniz ülkelerinden gelen dağıtım şirketlerinden yoğun talep alıyor.
        ”Issız Adam”ın yurt dışında tanıtımını üstlenen Zeyno Film yöneticileri, filme özellikle İtalya, İspanya ve Mısır dağıtım şirketlerinin yoğun ilgi gösterdiğini belirtiyorlar.  Filme Balkan ülkelerinden de yoğun ilgi geldiğini kaydeden Zeyno Film temsilcileri, dağıtım hakkını alan Bulgar şirketi üzerinden de, Balkan ülkeleri izleyicisiyle buluşacağını belirtiyorlar. Zeyno Filim temsilcileri, filme, Hintli dağıtım şirketlerinin de yoğun ilgi gösterdiğini söylüyor.
Bu arada Can Dündar’ın çektiği ”Mustafa” filminin de Cannes’daki tanıtımını üstlenen Zeyno film, bu film için 19 Mayıs çarşamba günü özel bir seans düzenleyecek.