Bu Hafta Sinemalarda…

Filmler
Tarık Akan ile Şerif Sezer’in baş rolünü üstlendiği ”Deli Deli Olma”, sinemalarda. Ben Affleck ve Russell Crowe’un kamera karşısına geçtiği ”Devlet Oyunları/State of Play...
EMOJİLE

Tarık Akan ile Şerif Sezer’in baş rolünü üstlendiği ”Deli Deli Olma”, sinemalarda. Ben Affleck ve Russell Crowe’un kamera karşısına geçtiği ”Devlet Oyunları/State of Play” gösterime girdi. ”Pembe Panter” serisinin Steve Martin ile Jean Reno’nun rol aldığı yeni filmi ”Pembe Panter 2/Pink Panther 2” seyirciyle buluştu. Atalay Taşdiken’in yönettiği ”Kız Kardeşim: Mommo” ile macera fantastik film film ”Ay Prensesi/The Secret of Moonacre” haftanın diğer yeni filmleri…

Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak yeni filmler şöyle…

Deli Deli Olma

Küçücük bir dünyada, kocaman yüreklerin hikayesi…

Tarık Akan ile Şerif Sezer’in baş rolünü üstlendiği ”Deli Deli Olma” seyirciyle buluştu. Kars’ın Eşmeyazı Köyü’nde çekilen film,  “120” ve “O… Çocukları” filmleriyle ilgi gören Murat Saraçoğlu’nun üçüncü uzun metrajlı filmi. Senaryosunu Hazel Sevim Ünsal’ın kaleme aldığı filmde, Akan ile Sezer’e, Levent Tülek, Zuhal Topal ile Cemile Nihan eşlik ediyor. Tarık Akan ve Şerif Sezer’in filmdeki gençlik sahnelerini ise kendi çocukları Barış Üregül ve Deniz Arna canlandırıyor. 

Kars’ta “aklını başına al” anlamında kullanılan "Deli Deli Olma" adlı filmin konusu şöyle:

93 Harbi sonrasında Çar’ın Rusya’da yaşamasını istemediği Malakan kavminin bir kısmı Kars’a göçe zorlanır. Göç edenler arasında Mişka’nın (Tarık Akan) ailesi de vardır. Bir zamanlar köyün değirmenini işleten 70’li yaşlardaki Mişka, modern makineler çıktıktan sonra, işini yapamamış ve maddi sıkıntıya düşmüştür. Köyün huysuz ihtiyarı Popuç (Şerif Sezer), Mişka’dan nefret eder ve köyde yaşamasını istemez.

Köylüler bir zarar görmedikleri, hatta sevdikleri kendi halinde, barışçı, yardımsever Mişka ile Popuç arasında kalmışlardır. Popuç, oğlu Şemistan (Levent Tülek), gelini Figan (Zuhal Topal) ve üç torunuyla yaşar. Torunlarından en küçüğü Alma dik başlı, sevecen bir kızdır ve doğuştan iyi bir müzik kulağına sahiptir. Alma’nın öğretmeni Metin, Alma’daki yeteneği fark etmiştir ve kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini düşünür. Alma ve Mişka arasında sıcacık bir dostluk vardır. Metin öğretmenin uğraşları sonucunda Alma konservatuar sınavlarına girer.

Yönetmen: Murat Saraçoğlu
Oyuncular: Tarık Akan, Şerif Sezer, Barış Üregül , Deniz Arna
Senaryo: Hazel Sevim Ünsal
Tür: Dram
Dil: Türkçe
Web Sitesi: http://www.delideliolma.com/

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme