Brad Pitt Gelecek mi?

Filmler
Türkiye yerine Malta’da çekilen Truva filminin de ekibine ulaşan ve Türkiye’ye getirmek için çalışmalarına devam eden festival ekibi Truva film ekibine festival kapsamında Çanakkale’...
EMOJİLE

Türkiye yerine Malta’da çekilen Truva filminin de ekibine ulaşan ve Türkiye’ye getirmek için çalışmalarına devam eden festival ekibi Truva film ekibine festival kapsamında Çanakkale’yi ve Türkiye yi anlatacak ve tanıtacak.

Haberturk’ün haberine göre, 21-25 Temmuz 2010 tarihleri arasında bu yıl birincisi yapılacak olan Çanakkale Troia Film Festivali etkinlikleri için Brad Pitt ile de görüşüldü. Festival Komitesi, dünyaca ünlü sanatçıyı da Çanakkale’de ağırlamak için çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, "Bu tür aktivitelerin özellikle Çanakkale’de yapılmasına büyük katkılar veririz. Konu Çanakkale ve Troia ise buna desteğimiz her zaman olmuştur olacaktır. Film Festivali Çanakkalemize hayırlı olsun" dedi.

Ayrıca Kültür Bakanlığı Sinema Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Ülger ise bakanlık olarak proje ye desteklerinin sonuna kadar olduğunu belirterek, ”Bakanlık olarak bir festivalin ne aşamada olduğunu görmeden katılmayız fakat arkadaşların heyecanı bizleride heyecanlandırdı ve elimizden gelen tüm desteği vereceğiz”dedi.

"TROİA YÖNETMENİNE ULAŞTIK"

Festival Yönetim Kurulu Başkanı Elif Tayhan, "Tüm dünya tarafından bilinen ve ülkemiz toprakların da bulunan TROIA, hem kültürümüzü hem de büyük destanlar yazılmış Çanakkale’mizi Sinemamızla bütünleştirmek amacıyla 1. ÇANAKKALE TROIA FİLM FESTİVALİ‘ni düzenliyoruz. Bu anlamda sinema alanında da faaliyet gösteren bütün kurumlarla işbirliği, güç birliği içinde olmayı birinci görevimiz biliriz. Sinemamıza emek veren senaryo yazarı, yönetmen, oyuncu ve diğer emekçiler onurumuzdur. Dünyada yükselen değer haline gelen Türk Sinemasının bu yükselişinden gurur duymaktayız. Bu gururu yapacağımız festivalle birlikte tüm Türkiye ve dünya ile paylaşmayı amaçlıyoruz. Ekibimiz şuan da Brad Pitt’in başrolün de oynadığı Troia filmi ekibine ulaşmak için görüşmelere ve yazışmalara başladı. Troia Filmini Yönetmeni Wolfgang Petersen’e ulaştık ve davetiye yolladık, ayrıca Brad Pitt ve Helen karekterini canlandıran Diane Kruger ile de bağlantı içindeyiz. Getirdiğimiz takdirde hem Çanakkale hem Türkiye’nin güzelliklerini göstereceğiz." dedi.