Bir Baba Kız Hikayesi

Filmler
Hazırlayan: Bengü Dağlı Miley Cyrus, son dönemde Amerika’nın en gözde oyuncularından biri olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu oyunculuk gücüyle mi alakalı, yoksa magazin basınına verdiği malzemeyl...
EMOJİLE

Hazırlayan: Bengü Dağlı

Miley Cyrus, son dönemde Amerika’nın en gözde oyuncularından biri olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu oyunculuk gücüyle mi alakalı, yoksa magazin basınına verdiği malzemeyle mi alakalı orası tartışmalı! Aktrist, şarkıcı ve söz yazarı olarak henüz 17 yaşında olmasına rağmen kariyerinde emin adımlarla ilerleyen bu hanım kızın(!), son sinema projesi "The Last Song/Son Şarkı" çok yakında sinemalarda olacak. Cyrus, bütün dünyada bir Disney televizyon dizisi olan Hannah Montana‘daki Miley Stewart/Hannah Montana rolüyle biliniyor ve hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip durumda.

Aslında "The Last Song/Son Şarkı"nın konusuna hiç yabancı değilsiniz. Amerika’nın en çok satan yazarlarından olan Nicholas Sparks‘ın kitabından senaryoya aktarılan ‘The Last Song/Son Şarkı’ aslında bildik bir konu dışına çıkmıyor. Hemen belirtelim New York Times’ın çok satan yazarı Sparks‘ın duygu dolu hikayeleri birer birer beyazperdeye taşınıyor… Bunlardan biri de ‘The Last Song/Son Şarkı’ oldu. Nicholas Sparks‘ı tanımayanlar için 2004 yılında başrollerini Ryan Gosling ve Rachel McAdam‘ın paylaştığı Notebook ve 2010 yılında gösterildiğinde Avatar’ı tahtından eden "Dear John" filmlerinin onun kitaplarından senaryoya aktarıldığını söylersek, bu yazarı size bir parça hatırlatmış olacağımızı düşünüyorum.

"The Last Song/Son Şarkı"nın konusuna gelirsek; "Kariyeri uğruna ailesini yıllar önce terk etmiş olan bir baba, yaz tatilini ergenlik çağındaki kızı ve küçük oğluyla geçirme şansına kavuşmuştur. Ancak New York’taki evinde olmayı tercih eden kızı iletişim kurma konusunda isteksizdir. İlk aşklarla ikinci şansların kolkola gittiği bu aile, arkadaşlık ve kurtuluş hikâyesinde baba, iletişim kurmak için çareyi kızıyla tek ortak paydaları olan müzikte bulacaktır."

Julie Anne Robinson’un yönettiği ve Miley Cyrus, Greg Kinnear, Bobby Coleman ile Liam Hemsworth’nun oynadığı "The Last Song/Son Şarkı" 11 Haziran 2010’da ülkemizde vizyona girecek.

The Last Song/Son Şarkı

Yapım: 2010 – ABD
Tür:
Dram, Romantik
Yönetmen: Julie Anne Robinson
Senaryo: Nicholas Sparks, Jeff Van Wie
Yapımcı: Adam Shankman, Jennifer Gibgot, Tish Cyrus
Görüntü Yönetmeni: John Lindley
Müzik:
Miley Cyrus, Aaron Zigman
Filmin Websitesi:
www.lastsongmovie.net

"The Last Song/Son Şarkı" Amerika başta olmak üzere birçok ülkede vizyona girdiğinin altını çizeyim. Amerika ve diğer ülkelerde fazla ilgi görmeyen bu yapım bakalım bizde nasıl bir ilgiyle karşılanacak?

Filmin özellikle ilk yarısında genç oyuncu Miley Cyrus‘un oyunculuğu gözümü tırmaladı. Filmde Cyrus’un babasını canlandıran Greg Kinnear ve kardeşini canlandıran küçük oyuncu Bobby Coleman başarılı bir performans sergileyerek iyi bir iş çıkarmışlar. Müziklerin hoş olduğu film ikinci yarısında biraz temposunu arttırarak izleyenleri duygusallığın kollarına bırakıyor.

Konusu ve oyuncu seçimi itibariyle genç sinemaseverlerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm 107 dakika uzunluğundaki film keyifli dakikalar geçirmek isteyenler için iyi bir tercih olabilir.

İyi seyirler…