Bayram tatilinde sinemaya koştuk

Filmler
AA muhabirinin Boxoffice’ten derlediği bilgiye göre, en çok izlenen film listesinin galibi, 11-20 ekim tarihlerinde 334 bin 483 kişinin izlediği komedi animasyon türündeki “Çılgın Hırsız 2...
EMOJİLE

AA muhabirinin Boxoffice’ten derlediği bilgiye göre, en çok izlenen film listesinin galibi, 11-20 ekim tarihlerinde 334 bin 483 kişinin izlediği komedi animasyon türündeki “Çılgın Hırsız 2” oldu. Sevimli kötü Gru’nun hayatına giren üç çocukla macerasını anlatan filmin kasasına, yalnız çocukların değil büyüklerin de rağbet göstermesiyle 4 milyon 53 bin 439 lira girdi.

Sandra Bullock ile George Colony’nin başrollerini paylaştığı uzayın derinliklerinde geçen bilimkurgu filmi “Yerçekimi”, 223 bin 8 kişinin tercihiyle listenin 2’inci sırasında yer aldı. Eşsiz uzay görüntüleriyle bir astronotun yaşam mücadelesinin konu edildiği film, 3 milyon 162 bin 326 lira kazandı.

Listenin 3’üncü sırasına yerleşen film ise Hızlı ve Öfkeli serisi’nin yıldızı Vin Diesel’in rol aldığı bilimkurgu, aksiyon türündeki “Riddick” oldu. Film yaklaşık bir buçuk milyon lira elde etti.

–  Kelebeğin Rüyası, ikinci gösteriminde de listede

Vizyonun yenilendiği 11 Ekim Cuma gününden itibaren Kurban Bayramı tatilinin de yer aldığı 10 günlük süre içinde en çok izlenen filmler arasında 4 Türk filmi de yer aldı. “Vay Başıma Gelenler”, “İki kafadar: Chinese Connection”, “Kelebeğin Rüyası” ve “Şeytanı-ı Racim” filmleri sırasıyla 4, 5, 6 ve 7’inci oldu.

Türkiye’nin Oscar adayı Kelebeğin Rüyası’nın, ikinci kez gösterime girmesine rağmen en çok izlenen 6’ıncı film olması dikkati çekti. Aynı zamanda, yılın 10 aylık döneminde en çok izlenen listesinde 4’üncü sırada bulunan Kelebeğin Rüyası’nda Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Yılmaz Erdoğan ve Belçim Bilgin rol alıyor. Toplam hasılatı 20 milyonu aşan filmin kasasına tatilde ise 888 bin 594 lira girdi.

320 bin 725 kişinin beyazperdede tercih ettiği 4 yerli filmin hasılatı ise 3 milyon 244 bin 607 lira olarak gerçekleşti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi