Zehirlenerek değil, yaşlılıktan öldü

Şehirler
Fransa’da yapılan tıbbi testlerin, eski Filistin Devlet Başkanı Yasir Arafat’ın zehirlenerek ölmediği sonucunu ortaya koyduğu iddia edildi. France İnfo radyo kanalına konuşan uzmanlar, dah...
EMOJİLE

Fransa’da yapılan tıbbi testlerin, eski Filistin Devlet Başkanı Yasir Arafat’ın zehirlenerek ölmediği sonucunu ortaya koyduğu iddia edildi.

France İnfo radyo kanalına konuşan uzmanlar, daha önce yayınlanan raporların aksine Arafat’ın zehirlenmediği sonucuna varıldığı görüşünde. İsminin açıklanmasını istemeyen uzmanlar, Arafat’ın zehirlenerek değil enfeksiyona bağlı olarak yaşlılıktan dolayı öldüğü inancında.

Konu ile ilgili olarak Arafat’ın eşi Süha Arafat’ın yaptığı şikayet başvurusunu inceleyen Paris yakınlarındaki Nanterre kasabası Savcısı Pierre-Olivier Sur, yeni iddialarla ilgili şu anda bir yorum yapmayacağını açıkladı.

İsviçreli uzmanlar, geçen ay yayınladıkları raporda, yapılan incelemeler sonucu Arafat’ın zehirlenerek öldürülmüş olma ihtimaline açık kapı bırakmıştı.

Süha Arafat, eşinin ısrarlı zehirlenerek öldürüldüğü görüşünde. Süha Arafat, Nanterre Mahkemesine kocasının öldürüldüğü şikayetiyle 2012 yılında soruşturma açılmasını talep etmişti.

Savcılık, bu şikayet üzerine cenazeden alınacak örneklerin tıbbi laboratuvarlarda incelenmesini kararlaştırmıştı. Süha Arafat’ın bu akşam geç saatlerde avukatlarıyla birlikte Paris’te bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Yasir Arafat, 2004’te Paris’te tedavi edildiği askeri hastanede hayatını kaybetmişti. 

Trthaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme