Yaptığı gaf siyaset hayatını başlamadan bitirdi

Şehirler
Avustralyalı acemi politikacı Stefani Banister’in seçim kampanyasının başlamasıyla bitmesi bir oldu. Fiyaskoyla sonuçlanan kampanyanın nedeni, 27 yaşındaki Banister’in katıldığı televizyon...
EMOJİLE

Avustralyalı acemi politikacı Stefani Banister’in seçim kampanyasının başlamasıyla bitmesi bir oldu. Fiyaskoyla sonuçlanan kampanyanın nedeni, 27 yaşındaki Banister’in katıldığı televizyon programında ‘İslam’ı bir ülke zannettiğini’ söylemesi oldu. Banister’ın YouTube’a düşen videosu 4 günde neredeyse 500 bin kişi tarafından izlendi.

 

Avustralyalı iki çocuk annesi politikacı, İslam’ı bir ülke sandı. Stefani Banister adındaki acemi politiacı, bir televizyon kanalına verdiği mülakatta yaptığı gaflarla siyasi kariyerini başlar başlamaz bitirdi.

 

Banister’ın politika kariyeri, sadece 48 saat sürdü.

 

Banister, katıldığı televizyon programında, “Bir ülke olarak İslam’a karşı çıkmıyorum. Ama kurallarının burada Avustralya’da hoş karşılanacağını sanmıyorum” ifadesini kullandı.

 

Göçmen karşıtı Tek Ulus Partisi’nin adayı olan Banister, “haram” ile “Kuran”ı da karıştırdı. Banister, “Avustralyalılar’ın yüzde 2’sinden daha azı haram’a bağlı” dedi.

 

SARAH PALİN BENZETMESİ

 

Acemi politikacı, sadece İslam’la ilgili değil, Yahudilerle ilgili de gaf yaptı.  Banister, “Museviler haram’a bağlı değil. Onlar hazreti isa’yı inanıyor” diyerek herkesi şaşkına çevirdi.

 

Stefani banister, bu sözleriyle ülkede alay konusu olunca 7 Eylül’de yapılacak seçimlerde milletvekili adaylığından çekildiğini duyurdu.

 

Banister, gaflarıyla 2008’de ABD’de başkan yardımcılığı içim aday olan Alaska eski valisi Sarah Palin’e benzetildi.

 

Banister’ın röportajı, YouTube’da dört gün içinde yaklaşık 500 bin kişi tarafından izlendi.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme