Windows 8’i “Tamir” Edecek!

Şehirler
Windows 8’in yeni tasarımından memnun olmayan eski bir Microsoft çalışanı, "Fixing Windows 8" ("Windows 8’i onarma") adında bir web sitesi meydana getirdi. Amacının Win...
EMOJİLE

Windows 8’in yeni tasarımından memnun olmayan eski bir Microsoft çalışanı, "Fixing Windows 8" ("Windows 8’i onarma") adında bir web sitesi meydana getirdi.

Amacının Windows 8’i hakkında negatif olmak değil, aksine yardımcı olmak olduğunu söyleyen eski Microsoft kullanıcı arayüzü tasarımcısı Mike Bibik, sitesinde Microsoft’un "Windows 8 dokunmatik, fare ve klavye ile mükemmel çalışacak" sözlerini hatırlatıyor ve buna şöyle bir cevap veriyor: "malesef bu tamamen doğru değil."

Sitenin Windows 8’e eleştirileri arasında şunlar var:

– Yeni kullanıcılar arayüz içerisinde nasıl dolacaşacağını anlamayacaklar çünkü Charms menüsü, ana uygulama listesi ve Başlat düğmesi gibi birçok seçenek gizli.

– Metro uygulamalarının pencere denetlemeleri yok, dolayısıyla kullanıcılar onları küçültemiyor veya çıkamıyor.

– Charms menüsü uygulama içinde arama gibi önemli işlevleri gizliyor.

Bibik’e göre tecrübeli kullanıcılar, Windows 8’de farenin nasıl çalıştığını bulabilirler, ancak yeni başlayanlar "tamamen kaybolacaklar". Bibik, buna kanıt olarak teknoloji yazarı Chris Prillo’nun babasının Başlat düğmesini bulamadığını gösteren bir videoyu paylaşıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme