Ürdün Başbakanı İstifa Etti

Şehirler
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Çankaya Köşkü’nde ağırlanan Ürdün Başbakanı Avn Şevket el-Hasavni, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ankara’da temaslarının ard...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Çankaya Köşkü’nde ağırlanan Ürdün Başbakanı Avn Şevket el-Hasavni, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Ankara’da temaslarının ardından İstanbul’a gitmeden önce otelinden ayrılırken istifa ettiğine ilişkin haberleri değerlendiren Ürdün Başbakanı el-Hasavni şunları kaydetti:

"Evet istifa ettiğim doğrudur. Bu bir zamandır düşündüğüm bir şeydi. Anayasadan kaynaklanan güçlerim hakkındaki bir anlaşmazlık sebebiyle böyle oldu."

Ürdün Başbakanı Kral Abdullah’ın istifasını kabul edip etmediği sorusuna da, "Belki. Çünkü henüz bir temasımız olmadı. Emin değilim" yanıtını verdi.

İstifasının Ürdün’deki reform süreciyle ilişkili olup olmadığı yönündeki soruya Ürdün Başbakanı el-Hasavni, "Bu çok uzun bir hikaye" yanıtını vermekle yetindi.

Ürdün Başbakanı yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin sorulması üzerine de, yarın Başbakan Erdoğan ile görüşmesinin hala geçerli olduğunu ancak zaten bu görüşmesini hukukçu kimliği ile yapacağını kaydetti.

Bu arada uluslararası haber ajansları, Ürdün Başbakanı Avn Şevket el-Hasavni’nin görevinden istifasının Ürdün Kralı Abdullah tarafından kabul edildiğini duyurdular.

Dünya Bülteni

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme