UEAK Başkanı 4 yıl daha görevde kalacak

Şehirler
Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Yönetim Kurulu olağan toplantısı sona erdi. Kurumun Viyana’daki merkezinde 4 Mart’ta başlayan toplantıda, yönetim kurulu üyesi 35 ülkenin temsilcil...
EMOJİLE

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Yönetim Kurulu olağan toplantısı sona erdi.

Kurumun Viyana’daki merkezinde 4 Mart’ta başlayan toplantıda, yönetim kurulu üyesi 35 ülkenin temsilcileri nükleer güvenlik, güvence denetimleri ve Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi (NPT) antlaşmaları ile İran, Suriye ve Kuzey Kore’nin nükleer programlarındaki son gelişmeleri ele aldılar.

Toplantının son oturumunda, görev süresi bu yıl 1 Aralık’ta sona erecek olan Başkan Yukiya Amano’nun görev süresinin 30 Kasım 2017 tarihine kadar uzatılması kararlaştırıldı.

UAEK kaynakları, yönetim kurulu olağan toplantısında alınan bu kararın, bu yıl 16-20 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan genel kurula sunulacağı ve genel kurulun onaylaması halinde Amano’nun görevini 30 Kasım 2017’ye kadar sürdüreceğini belirttiler.

UAEK yönetim kurulu gelecek olağan toplantısının, 3-7 Haziran tarihleri arasında kurumun Viyana’daki merkezinde yapılacağı bildirildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme