Türkiye’ye oyuncak pasaportla giriş yaptı

Şehirler
Dokuz yaşındaki İngiliz bir çocuğun Antalya Havaalanı’ndan Türkiye’ye oyuncak ayıya ait bir pasaportla giriş yaptığı iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan Emniyet Genel Müdürlüğü, başm...
EMOJİLE

Türkiye'yeDokuz yaşındaki İngiliz bir çocuğun Antalya Havaalanı’ndan Türkiye’ye oyuncak ayıya ait bir pasaportla giriş yaptığı iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan Emniyet Genel Müdürlüğü, başmüfettiş görevlendirdi.

İngiltere’nin Cwmbran kentinde yaşayan Harris ailesi, tatil için Antalya’ya geldi.

İddiaya göre; pasaport kontrolü sırasında anne Nicky Harris, 9 yaşındaki kızı Emily’ye yanlışlıkla oyuncak ayısının pasaportunu verdi.

Emily Harris, içinde oyuncak ayısının resmi bulunan pasaportu polis memuruna uzattı.

Oyuncak ayının adı olan “Lily Harris” yazılı pasaportu damgalamadan önce Emily’ye yaşını soran görevli, daha sonra pasaporta damgayı bastı. Bunun üzerine aile kontrol noktasından geçti.

Hatayı pasaportu çantaya yerleştirirken fark eden Harris ailesi, büyük şaşkınlık yaşadı.

Polislerin olayla ilgili kendilerine başvurmalarını beklediklerini belirten Anne Nicky Harris, “Ama kimse gelmedi. Pasaportun içinde ve kapağında oyuncak ayının fotoğrafı vardı” dedi.

GERÇEK PASAPORTTA DAMGA YOK

Emniyet Genel Müdürlüğü, olayla ilgili soruşturma başlattı. Olayı araştırmak için polis başmüfettişi de görevlendirdi.

Polislerin ”çocuğun gönlünü almak için” bilerek oyuncak pasaporta damga bastığını ifade eden yetkililer, bu sırada yoğunluktan gerçek pasaporta damga basımının unutulduğunu belirtti.

Giriş damgası bulunmayan gerçek pasaportta ise çıkış damgasının bulunduğu bildirildi.

‘ŞİRİNLİK OLSUN DİYE YAPMIŞTIR’

Öte yandan, Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, valiliğin de olayla ilgili inceleme başlattığını belirterek, “Kamera ve ses kayıtlarına bakılıyor. Polis memuru, çocuğa şirinlik olsun diye pasaporta damga basmış olabilir. Sahte pasaportla geçmesi mümkün değil” dedi.

Haber10.com

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme