Türkiye’den Papa’ya sert tepki!

Şehirler
Papa Fransuva’nın, 1915 olaylarına ilişkin, Ermeni iddialarını yansıtan ifadeleri Ankara’da tepkiyle karşılandı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Papalık makamında...
EMOJİLE

Papa Fransuva’nın, 1915 olaylarına ilişkin, Ermeni iddialarını yansıtan ifadeleri Ankara’da tepkiyle karşılandı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Papalık makamından beklenen, taşıdığı ruhani makamın sorumluluğu altında, tarihi olaylardan husumet çıkarmak yerine dünya barışına katkı sağlamasıdır” dendi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Katoliklerin ruhani lideri Papa Fransuva’nın açıklamalarından duyulan rahatsızlık dile getirildi.

“OSMANLI’NIN SON YILLARI TÜM HALK İÇİN TRAJİK GEÇTİ”

Açıklamada, Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarının tüm halk için trajik bir dönem olduğu hatırlatıldı ve “Türkler, Ermeniler ve diğer milletler büyük acılar yaşamışlardır” dendi.

TÜRKİYE’NİN O ÖNERİSİ HATIRLATILDI

Türkiye’nin gerçeklerin ortaya çıkması için ortak tarihi komisyon kurulması önerisi de açıklamada bir kez daha yinelendi ve “Ancak, Ermeni tarafının tarihe bakışı, seçici bir şekilde sadece Ermenilerin acısını ele almakta, yaşananları çeşitli şekillerde çarpıtmaktadır” ifadesi kullanıldı.

VATİKAN’IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ DIŞİŞLERİNE ÇAĞRILDI

Konuya ilişkin olarak, Vatikan’ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na davet edilerek, duyulan rahatsızlık iletildi.

Büyükelçiden, ilişkilerde onarılması zor sonuçlar doğurabilecek adımlar atılmasından imtina edilmesi istendi.

Haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme