Suriyeli muhaliflerden yeni strateji

Şehirler
Şehba Tugayı’nın Ebu Sadık eş-Şehbani lakaplı komutanı, yüzde 65’ini kontrol altına aldıkları Halep kentinin tamamını ele geçirmek için belirledikleri stratejiyi anlattı. Şehbani, ÖSO R...
EMOJİLE

Şehba Tugayı’nın Ebu Sadık eş-Şehbani lakaplı komutanı, yüzde 65’ini kontrol altına aldıkları Halep kentinin tamamını ele geçirmek için belirledikleri stratejiyi anlattı.

Şehbani, ÖSO ‘nun Halep’in kontrolünü ele geçirmek için savaşı şehir dışına çekerek ”sivillerin kanının akmasını engelleyecek” bir strateji belirlediğini ifade etti.

Devrimcilerin Halep’in güneyinde ve batısında yer alan Seyf ed-Devle, El-İzaa, Salahaddin, El-Amiriyye, Eş-Şeyh Said, Bostan el-Kasr bölgelerinde yoğunlaştığını ifade eden Şehbani, yönetimin elinde ise 6 askeri nokta bulunduğunu, bunların ele geçirilmesi halinde Esed rejiminin Halep’in kontrolünü tamamen kaybedeceğini öne sürdü.

Şehbani, operasyonun 2’inci aşamasının, Devrim Kalkanı Konseyi’ne bağlı birçok tugay ve birlikten oluşan ”Emrolunduğu gibi dosdoğru ol” Birliği tarafından ”İhlas” adıyla yürütüldüğünü ve Ramuse bölgesinde yer alan yönetime ait en önemli askeri bölgeyi ele geçirmeyi hedeflediğini ifade etti.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme