Suriye’deki olaylarda 87 kişi öldü

Şehirler
Merkezi Londra’da bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), güvenlik güçlerinin savaş uçağıyla Şam’ın Doğu Guta, Mazamiye, Haresta, Tedamun ve Deraya bölgelerine saldırıları sonucunda 37...
EMOJİLE

Merkezi Londra’da bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), güvenlik güçlerinin savaş uçağıyla Şam’ın Doğu Guta, Mazamiye, Haresta, Tedamun ve Deraya bölgelerine saldırıları sonucunda 37 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Şam’ın birçok banliyösüne akşam saatlerinde de havan topu saldırıları yapıldığını belirten SNHR, operasyonlarda Dera’da 14, Deyru’z Zor’da 12, İdlib ve Humus’ta 7’şer, Hama’da 6, Halep’te 4 olmak üzere ülke genelinde 87 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi(SRGC), Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Huda, Hz. Muhammed Mustafa Aşıkları Tugayı ile Faruk Tugayları’nın işbirliğiyle Doğu Guta bölgesinde yer alan Merc el-Sultan Askeri Havaalanı’nı ele geçirerek üstte bulunan bir helikopterle çok sayıda tanka el koyduğunu aktardı.

Merc el-Sultan askeri havaalanında yer alan siyasi tutukluların da serbest bırakıldığına değinen SRGC, operasyonların Halep, Humus, İdlib, Dera ve Hama’da devam ettiğini bildirdi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme