Suriye’deki Olaylarda 31 Kişi Öldü

Şehirler
Örgüt, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus’taki operasyonlarda birçok semtte açılan tank ateşinde onlarca evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü, kentte meydana gelen patlamalarda ve rastgele aç...
EMOJİLE

Örgüt, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus’taki operasyonlarda birçok semtte açılan tank ateşinde onlarca evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü, kentte meydana gelen patlamalarda ve rastgele açılan ateşte 8 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Kuzeydeki İdlib kentinde 9, Dera’da 6, Hama’da 5 ve Şam banliyölerinde 2 ve Halep’te bir kişinin yaşamını yitirdiğini kaydeden örgüt, düzenlenen operasyonlarda birçok kentte iletişim ve elektriğin sık sık kesildiğini ve halkın eczanelerde ilaç bulamadığını aktardı.

Bu arada, yerel aktivistler, ordunun Humus’un Bab Amr semtinde gerçekleştirdiği operasyonlarda ağır silahlar kullandığını ve semtteki su depolarının güvenlik güçlerince açılan tank ateşi sonucu büyük hasar gördüğünü söyledi.

Tankların yolları tahrip ettiğini, iletişim ve elektrik direklerini kırdığını ifade eden aktivistler, zırhlı araçların birçok araç ve dükkanı kullanmaz hale getirdiğini vurguladı.

Rejimin barışçıl gösterilere kurşunla cevap verdiğini dile getiren aktivistler, son dönemlerde Humus’ta birçok kilise ve caminin de düzenlenen operasyonlarda hasar gördüğünü kaydetti.

Öte yandan, yerel komiteler, Dera kentinde bir grup askerin, 12 tankla Özgür Suriye Ordusu’na katıldığını duyurdu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme