Suriye’de yeni bir hükümet kuruluyor!

Şehirler
Mısır ‘ın başkenti Kahire’de düzenlenen SMDK Genel Kurul Toplantısı’nda, Suriye krizi için siyasi çözüm önerilerinin yanısıra geçici hükümet oluşturulması çabaları da ele alındı. &nb...
EMOJİLE

Mısır ‘ın başkenti Kahire’de düzenlenen SMDK Genel Kurul Toplantısı’nda, Suriye krizi için siyasi çözüm önerilerinin yanısıra geçici hükümet oluşturulması çabaları da ele alındı.
        
Toplantının ardından bir açıklama yapan SMDK Sözcüsü Velid el-Bunni, Suriye’de ”özgürleştirilen bölgelerin” yönetiminden sorumlu olacak bir hükümet kurma kararı aldıklarını belirterek, hükümetin kompozisyonu ve başındaki ismin, 2  Mart’ta yapılacak toplantıda belirleneceğini söyledi.
        
Öte yandan SMDK’dan bir yetkili yaptığı açıklamada, koalisyonun birçok üyesinin, geçici hükümete başkanlık yapması için Suriye rejiminden ayrılan eski Başbakan Riyad Hicab ismi üzerinde mutabık olduğunu belirtti.
       
SMDK’nın Suriye için önerdiği siyasi çözüm planında, Suriye’de akan kanın durdurulması için, Devlet Başkanı Beşşar Esed ve güvenlik yetkilileri dışında, yönetimdeki Baas Partisi yetkililerinden ”elleri kana bulaşmamış isimlerle” müzakere edilebileceği belirtilmişti.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme