Suriye’de üniversite bombalandı: En az 50 ölü

Şehirler
Halep Üniversitesi’nin havadan bombalanması sonucu onlarca öğrenci hayatını kaybetti, bir çok öğrencinin de yaralandığı bildiriliyor. Görgü tanıklarına göre patlama sonucu en az 50 ölü ve onlarc...
EMOJİLE

Halep Üniversitesi’nin havadan bombalanması sonucu onlarca öğrenci hayatını kaybetti, bir çok öğrencinin de yaralandığı bildiriliyor.

Görgü tanıklarına göre patlama sonucu en az 50 ölü ve onlarca yaralı var. Ölenlerin çoğu üniversite öğrencisi.

Gelen bilgilere göre patlama sonucu üniversiteye bağlı bir yurt ile Güzel Sanatlar Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi’nde ciddi hasarlara yol açarken bir çok araç ise havaya uçtu.

Muhalif kaynaklar olayın Beşşar Esed’e bağlı iki helikopterin üniversite binalarını bombardımana tabi tutması neticesinde meydana geldiğini söylüyor.

Suriye resmi televizyonunun son dakika anonsuyla geçtiği haberde olayın "terörist" bir eylem olduğu ileri sürüldü.

Kentte bulunan France Press muhabiri ise Suriyeli askeri bir kaynağa dayanarak verdiği bilgiye göre muhalif militanlar şehir merkezi üzerinde sorti yapan askeri bir uçağa fırlatmak istedikleri bir füze yanlışlıkla üniversitenin üzerine düştü.

Halep Üniversitesi geçtiğimiz Ekim ayında yeni eğitim-öğretim yılına başlamıştı.

Üniversite rejime bağlı kuvvetlerin kontrol ettiği bir bölgede yer alıyor. Şehirde geçtiğimiz temmuz ayından beri rejime bağlı askerlerle muhalif güçler arasında her gün çatışmalar devam ediyor. Kentin büyük bölümünün muhaliflerin elinde olduğu bildiriliyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme