Suriye’de ölenlerin sayısı 66 oldu

Şehirler
Merkezi İngiltere’de bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), sabahtan bu yana savaş uçaklarının Şam’ın Daraya, Haresta, Doğu Guta, Hacer Esved ve Cobar bölgelerini bombalaması sonucu 2...
EMOJİLE

Merkezi İngiltere’de bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), sabahtan bu yana savaş uçaklarının Şam’ın Daraya, Haresta, Doğu Guta, Hacer Esved ve Cobar bölgelerini bombalaması sonucu 23 kişinin hayatını kaybettiğini, yıkılan evlerin enkazından çoğu kadın ve çocuk 100’den fazla yaralının çıkarıldığını belirtti.

Savaş uçaklarının Şam’ın Duma ilçesinde yerleşim yerlerine düzenlediği bombalı saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda ölü ve yaralının enkaz altından çıkarıldığını kaydeden SNHR, operasyonlar sonucunda Halep’te 18, İdlib’de 14, Dera’da 7, Humus’ta 3 ve Deyru’z Zor’da 1 olmak üzere ülke genelinde ölü sayısının 66’ya çıktığını duyurdu.

Bu arada muhalifler, Şam’ın Doğu Guta bölgesi ile İdlib’e bağlı Maarratu Numan ilçesini bombalayama çalışan Rus yapımı iki savaş uçağını düşürdüklerini ileri sürdü.

Özgür Suriye Ordusu’na bağlı birliklerin Şam’ın yüzde 65’inden fazlasına hakim olduğunu iddia eden muhalifler, ordunun birçok kentte operasyonlarını savaş uçaklarıyla yoğunlaştırdığını dile getirdi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme