Suriye ordusu Humus’u bombalıyor

Şehirler
Bombalamanın muhaliflerin yoğunlukta yaşadığı yerleşim alanlarına yapıldığı kaydedildi. Bombalamanın, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Suriye’ye gözlemci gönderme yönünde oylama ya...
EMOJİLE

Bombalamanın muhaliflerin yoğunlukta yaşadığı yerleşim alanlarına yapıldığı kaydedildi. Bombalamanın, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Suriye’ye gözlemci gönderme yönünde oylama yaptığı bir dönemde yapıldığına dikkat çekildi. Bombalama, Beşşar Esed rejimi ile muhaliflerin kabul ettiği ateşkesi tehlikeye sokuyor.

Suriyeli muhaliflerin kurduğu Yerel Koordinasyon Komitesi, bombalamanın Haldiyeh bölgesine yoğunlaştığını ve her dakikada 6 top atışı yapıldığını belirtti. Bombalamanın ikinci gündür devam ettiği açıklanırken, henüz ölü ya da yaralılar ile ilgili bilgi yok.

Suriye ordusu, perşembe günü ilan edilen ateşkes sonrası Humus’u ilk önce ağır silahlardan ateşe tutmuştu. Suriye devlet medyası, muhaliflerin roketatar ile saldırı düzenlediği açıklamıştı. Her iki taraf da ateşkesi birinci bozmakla suçluyor.

Muhalifler tarafından internete yüklenen görüntülerde Humus’un harabeye dönen ve boş sokakları görülüyor. Siyah dumanın görüldüğü görüntülerde, her birkaç saniyede bir topçu atışının ve bombanın düşmesinin sesi duyuluyor.

cihan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme