Sarkozy’den “Helal Et” Çıkışı!

Şehirler
Paris camisi yetkilileriyle görüşen Sarkozy, aşırı sağcı lider Marine Le Pen’in başlattığı, sonra kendi partisi üyelerinin de dahil olduğu ”helal et” polemiğine artık bir son verilme...
EMOJİLE

Paris camisi yetkilileriyle görüşen Sarkozy, aşırı sağcı lider Marine Le Pen’in başlattığı, sonra kendi partisi üyelerinin de dahil olduğu ”helal et” polemiğine artık bir son verilmesi gerektiğini söyledi.

Ülkedeki Müslümanların bu tartışmadan rencide olmaması gerektiğini ifade eden Sarkozy, ”Müslüman vatandaşlarımızın, doğal olarak diğer vatandaşlarımız gibi bu ülkede kendi inançlarını yaşama hakları olduğunu tekrarlamak istiyorum” dedi.

Kendi partisine üye siyasetçilerin açıklamalarıyla aşırıya gittiklerini kabul eden Sarkozy, bunu seçim atmosferinin gerginliğine bağladı.

Le Pen’in helal et kesimine karşı çıkmasıyla başlayan polemik, daha sonra iktidardaki Halk Hareketi Birliği üyelerinin de katılımıyla ülkede önemli tartışma konusu olmuştu.

Sarkozy, son yaptığı konuşmada, tüketiciler için helal et etiketi konmasına karşı olmadığını, ancak okullarda ”helal et”e karşı olduğunu ifade etmişti. Bu cümle de açıkça Sarkozy’nin gerçek fikrini ortaya koyuyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme