Şam’a havan topu mermisi düştü

Şehirler
SNHR, güvenlik güçlerinin sabah saatlerinden bu yana yönetim karşıtlarına yönelik olarak hava ve karadan başlatığı operasyonlarda Şam’ın banliyölerinde 26, Dera’da 22, Deyru’z-Zor...
EMOJİLE

SNHR, güvenlik güçlerinin sabah saatlerinden bu yana yönetim karşıtlarına yönelik olarak hava ve karadan başlatığı operasyonlarda Şam’ın banliyölerinde 26, Dera’da 22, Deyru’z-Zor’da 13, İdlib’te 10, Hama’da 6, Humus’ta 4 ve Halep’te 3 olmak üzere toplam 85 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Bu arada, Şam’ın kent merkezinde yer alan Beramike bölgesindeki Hukuk Fakültesi ile resmi haber ajansı SANA binasına havan topu mermilerinin düşmesi sonucu ölen ve yaralananlar olduğunu aktaran Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) üyesi medya sorumlusu Melik Abdullah, kentin Bab Şarki ve Rükknedin bölgelerine çok sayıda havan topu mermisinin düştüğünü, büyük maddi hasar meydana geldiğini belirtti.

”Şam’ın merkezine ilk defa bugün çok sayıda havan topu mermisi düştü” diyen Abdullah, bazı yerlerde ölü ve yaralılar olduğuna işaret etti.

Abdullah, iki günden bu yana Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı birliklerin kent merkezindeki askeri ve devlet dairelerine saldırılarda bulunduğunu söyledi.

"Silahlı muhaliflerin sivillerin güvenliğini gözettiği için kent merkezine saldırılarını yoğunlaştırmadıklarını" ifade eden Abdullah, "önümüzdeki günlerde askeri hedeflere ve kamu binalarına saldıracaklarını" belirtti.

Rejimin Kasyun Dağı ile Mezze askeri hava üssünden kentin farklı bölgelerini roketlerle vurduğunu söyleyen Abdullah, muhaliflerin yoğun olarak yaşadığı banliyölere de havan topuyla saldırılar yapıldığını kaydetti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme