Özgür Suriye Ordusu’ndan tehdit gibi çağrı

Şehirler
Özgür Suriye Ordusu’nun Yüksek Askeri Konseyi’nin liderliğini yapan General Mustafa el Şeyh, muhalif silahlı grupların geleceğine ilişkin önemli uyarılarda bulundu. Muhalefetin ele geçirdi...
EMOJİLE

Özgür Suriye Ordusu’nun Yüksek Askeri Konseyi’nin liderliğini yapan General Mustafa el Şeyh, muhalif silahlı grupların geleceğine ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Muhalefetin ele geçirdiği bir bölgeye kurulan karargâhtan İngiliz Daily Telegraph Gazetesi’ne konuşan El Şeyh "İngiltere Başbakanı David Cameron’un ülkedeki silahlı muhaliflerle görüşüleceğine ilişkin açıklamasını olumlu karşılıyoruz. Ancak eğer bizi desteklemeye yönelik acil bir karar alınmazsa biz, hepimiz teröriste dönüşeceğiz. Eğer Suriye’ye yaptığınız baskıyı bize uygularsanız Suriye her tarafa doğru patlar. Terörizm hızla büyür" dedi. Suriye ordusundan ayrılarak muhalif saflara katılan ilk generallerden olan El Şeyh, Özgür Suriye Ordusu’na bağlı askeri güçlerin beş ayrı komutanlık şeklinde sınıflandırıldığını ve bunlardan her birinin başına düzenli ordudan ayrılmış bir generalin atandığını söyledi.

‘KATAR BIKTI’

Suriye’deki tüm silahlı muhaliflerin insan haklarına saygılı olmaları için bir manifesto gönderdiklerini de belirten El Şeyh, Katar’da yapılmakta olan Suriye muhalefetini tek çatı altında birleştirmeye yönelik toplantılara da değinerek “Katar boşuna para vermekten bıktı. Bu inisiyatif bu nedenle başlatılıyor. Bu toplantılardan bir sonuç çıkmalı” diye konuştu.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme