Obama’nın koruma müdürü bir kadın oldu

Şehirler
Tolga Tanış’ın haberi ABD Başkanı Obama’nın yaptığı atamanın, geçen sene Kolombiya gezisi öncesi buraya giden ajanların karıştığı fuhuş skandalının ardından gerçekleşmesi dikkat çekti. Giz...
EMOJİLE

Tolga Tanış’ın haberi

ABD Başkanı Obama’nın yaptığı atamanın, geçen sene Kolombiya gezisi öncesi buraya giden ajanların karıştığı fuhuş skandalının ardından gerçekleşmesi dikkat çekti. Gizli Servis, ABD’nin finansal altyapısını ve başkanlar dahil önemli kişi ve yerleri korumakla görevli bir kurum.

Yeni direktör Julia Pierson (53), 30 yıllık Gizli Servis kariyerinin son beş yılında kurumun genel sekreterliğini üstlenmişti. Obama, atamayla ilgili yayınladığı duyuruda şöyle dedi: “Julia, sadece Amerikalıları önemli olaylarda gözetme ve finansal sistemimizi güven altında tutma konusunda değil, liderlerimizi ve benimki dahil üst düzey ailelerimizi korumada da son derece yetkin biri. Julia’nın örnek bir kariyeri var ve bu deneyimlerin onu bu kurumun etkileyici erkek ve kadınlarına önderlik etmede rehber olacağını biliyorum.”

Geçen yıl Obama’nın Kolombiya ziyaretinden önce hazırlıklar için bu ülkeye giden 20’den fazla koruma adları fuhuş skandalına karıştığı için ülkelerine geri çağrılmışlardı. Geçen ay emekli olan Gizli Servis Direktörü Mark Sullivan, Kongre’ye verdiği ifadede de o olaydan dolayı özür dilemişti. Bu olayın ardından ülkede Gizli Servis’teki maço kültürü sorgulanmıştı.

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme