Obama farkı açıyor

Şehirler
ABD Başkanı Barack Obama, son anketlere göre rakibi Mitt Romney ile arasındaki farkı daha da açtı. ABD’de başkanlık seçimlerine 2 aydan az süre kala, seçimle ilgili anketlerin sayısında da artış...
EMOJİLE

ABD Başkanı Barack Obama, son anketlere göre rakibi Mitt Romney ile arasındaki farkı daha da açtı.
ABD’de başkanlık seçimlerine 2 aydan az süre kala, seçimle ilgili anketlerin sayısında da artış gözleniyor.
 

Anketlere göre, partisinin kurultayından sonra rakibi Cumhuriyetçi Parti adayı Mitt Romney’ye karşı bir ivme yakalayan ABD Başkanı Barack Obama, farkı her geçen gün biraz daha açtı. 
CNN/ORC International’ın geçen haftaki Demokrat Parti Ulusal Kurultayı’nın ardından yaptığı anket, Obama’ya destek oranında kurultaydan sonra 4 puanlık bir artış olduğunu ve ikili arasındaki farkın 6 puana çıktığını ortaya koydu. Ankete göre, Obama’nın eski Massachusetts Valisi Romney’ye karşı yüzde 46’ya karşı yüzde 52’lik üstünlüğü bulunuyor.

Aynı şirketler tarafından, Cumhuriyetçi Parti’nin Ağustos ayı sonundaki kurultayından sonra yapılan anket ise, Obama ile Romney’ye destek oranlarını yüzde 48’er olarak göstermişti.
Gallup şirketinin anketine göre de, Obama ile Romney arasındaki fark, temmuz ayı başından bu yanaki en yüksek seviyeye çıktı.

Obama’nın seçim kampanyası, ağustos ayında 114 milyon dolar bağış toplayarak, aylık bağış miktarında nisan ayından bu yana ilk kez rakibi Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Mitt Romney’yi geçti.
Bu gelişmeler karşısında ise Romney’nin Obama’ya karşı eleştirilerinin dozunu artırdığı görülüyor. Seçimdeki en kritik eyaletlerden Ohio’de destekçilerine seslenen Romney, ”Amerika’yı kökten dönüşüme uğratmak istediğini” öne sürdüğü Obama’yı, ülkeyi borç batağına sürüklemek ve borç krizi içindeki ”Yunanistan olma yolunda” ilerlemekle suçladı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme