Obama: Birinci önceliğim Sandy

Şehirler
ABD Başkanı Barack Obama, seçim çalışmalarına dönüşü öncesi Sandy sonrası oluşan problemlerin çözümünde kararlı olduğu mesajı verdi. Federal Acil Yardım Yönetimi Ajansı’nda (FEMA) bazı kabine se...
EMOJİLE

ABD Başkanı Barack Obama, seçim çalışmalarına dönüşü öncesi Sandy sonrası oluşan problemlerin çözümünde kararlı olduğu mesajı verdi. Federal Acil Yardım Yönetimi Ajansı’nda (FEMA) bazı kabine sekreterleri ve yöneticilerle görüşen Obama, “Bu konu hala benim birinci önceliğim.” dedi.

Seçim kampanyaları için Washington’dan ayrılacak olan Obama, FEMA’da yaptığı konuşmada, bölgesel ve federal yöneticilerin eyaletlerin problemlerine odaklandığını ve Sandy çalışmlarının tüm hızıyla devam edeceğini söyledi. Sandy’nin izlerinin birkaç günde silinmesinin mümkün olmadığını bu sürecin aylar sürebileceğini ifade eden Obama, “Daha almamız gereken çok mesafe var.” dedi.

Konuşmasında Sandy sonrası yürütülen çalışmalardan bahseden Obama, halkın, acil servis personellerinin ve politik liderlerin birlikte ve dayanışma içinde çalışmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti. Obama “Yaşanan trajediye rağmen kasırga sonrası görülenler etkileyiciydi.” dedi.

Öte yandan bazı cumhuriyetçiler Obama’nın tekrar seçim kampanyalarına dönmesi için henüz erken olduğunu savundu. Eleştirilere cevap veren Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Obama’nın hala önceliğinin Sandy olduğunu ve tüm Beyaz Saray yönetiminin de buna odaklandığını söyledi.

Obama’nın FEMA’daki görüşmesinde ayrıca Ulusal Hava Durumu Servisi’nden bir haftaya kadar doğu kıyılarında görülecek diğer fırtına hakkında bilgi aldığı ifade edildi. Gelecek yeni fırtınanın Sandy kadar etkili olmaması bekleniyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme