Müslümanlar Müslümanlar’ın paralarıyla öldürülüyor

Şehirler
Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi, askeri darbe sonrası Mısır için kesenin ağzını açan Körfez ülkeleri liderlerine, “Allah’a dönün, Müslümanlar sizin verdiğiniz para...
EMOJİLE

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi, askeri darbe sonrası Mısır için kesenin ağzını açan Körfez ülkeleri liderlerine, “Allah’a dönün, Müslümanlar sizin verdiğiniz paralarla öldürülüyor.” diye seslendi.

Yusuf el Karadavi kendi internet sitesinde yer alan açıklamasında Suudi Arabistan, Kuveyt Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri liderlerinin isimlerini sıralayarak sitemde bulundu. Karadavi açıklamasında “Siz de paralarınızla bu zulme ortak oldunuz. Paralarınızı yoksulları doyurup ihtiyaçlarını gidermeye harcayacağınız yerde Müslümanları öldürmeye harcadınız. Vermiş olduğunuz bu paralar, Mısır halkına faydası dokunmadığı gibi suçsuz, şerefli ve özgür Müslümanları öldürmek için kullanıldı.” dedi.

Karadavi açıklamasının devamında “Ey Arap ve İslam aleminin devlet adamları, Rabiatul Adeviyye ve başka meydanlarda, kimseye zarar vermemelerine rağmen haksız yere öldürülen Müslümanların yanında, adam gibi durmak için hazırlanın.” çağrısında bulundu.

Karadavi ayrıca El Ezher Üniversitesi şeyhine seslenerek darbeye verdiği desteği çekmesini istedi.

Müdahaleler sonucu ölenlerin şehit olduğunu ifade eden Karadavi, ölenlerin yerine gelecek insanların meydanları dolduracağını söyledi.

Mısır halkından meydanlara inmesini isteyen Yusuf Karadavi, “Allah’tan korkan, kardeşlerin başına bir şeyin gelmesinden endişe eden, ülkesini seven ve suyundan içmiş her Mısırlı, zalim ve katillerin karşısında durmak için Rabiatul Adeviyye Meydanı’na ailesiyle gelsin.” dedi.

Rotahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme