Mısır’da Atatürk’ü örnek alıp CHP’yi kurdular!

Şehirler
Mübarek’in devrilmesinden sonra çok ciddi bir demokrasi sınavına giren Mısır’da Mübarek yanlıları CHP isminde kurdu. Atatürk’ten esinlenerek kurulan Mısır’ın CHP’si AK Pa...
EMOJİLE

Mübarek’in devrilmesinden sonra çok ciddi bir demokrasi sınavına giren Mısır’da Mübarek yanlıları CHP isminde kurdu. Atatürk’ten esinlenerek kurulan Mısır’ın CHP’si AK Parti iktidarıyla sıkı ilişki içindeki İhvan-ı Müslimin karşıtı bir pozisyonda, devrik lider Hüsnü Mübarek’in çizgisinde ve "ulusalcı" kimlikte.

Konuyu gündüme getiren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun, Mısır’daki CHP’nin karşısındaki "İhvan Hareketi"ne Türkiye’deki CHP karşıtlarından destek almalarını önerdi. Ahmet Hakan şunları kaydetti: "İhvan Hareketi akıllıysa… Mısır’ın CHP’sine karşı Türkiye’den yardım alır. Çünkü… Bizde “CHP karşıtı” epey bir külliyat oluştu. Şöyle küçük bir yandaş basın taraması sonucu, her türlü belanın CHP’den geldiğine dair müthiş fikirler bulabilirler."

Öte yandan Fas’ta da Adalet ve Kalkınma Partisi isminde bir parti var. Fas’ın AK Parti’si 2011’deki parlamento seçimlerinden birinci parti olarak 107 sandalye çıkarmıştı.

haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme