Meşal Türkiye’den İsrail’e meydan okudu

Şehirler
İşte o konuşmadan satırbaşları: Allah liderleriniz, ülkenizi korusun. Kardeşim Erdoğan kendi ve Filistin halkı adına teşekkür ederim. Ben ve Fetih’teki Filistin’deki kardeşlerim temsilde o...
EMOJİLE

İşte o konuşmadan satırbaşları:

Allah liderleriniz, ülkenizi korusun. Kardeşim Erdoğan kendi ve Filistin halkı adına teşekkür ederim. Ben ve Fetih’teki Filistin’deki kardeşlerim temsilde ortağız. Onların adına diyorumki, ne güzel bir iş çıkardınız, ne güzel bir kongre. AK Parti bir başarı örneğidir onunla gurur duyabilirsiniz Türkiye halkı. Bu başarı inanın Arap dünyasına da sıçramaya da başladı. Bulaşıcı anlaşılan. Bu ne güzel bulaşıcılık. Türkiye sizin liderliğinizde sayın Erdoğan, tüm dünyaya çağdaş değerlele İslam’ın aydın yüzünü gösterdiniz. Dünyadaki attığınız adımları görüyorum. İnsanlık Filistin, Somali, Myanmar ve Suriye’deki desteğinizi unutmayacaktır. Ey Türkiye’nine evlatları, Filistin’in evlatları sizin şehitleriniz, Mavi Marmara’yı unutmayacaktır. Şüphesiz Türkiye halkı bu büyük başarıların ortaklarıdır. Kardeşim Erdoğan sen İslam aleminin liderisin.

 FİLİSTİN’NİN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN 2 YOL

Filistin halkı kendi topraklarından edildi. İsrail geldi o toprakları işgal etti. Filistin, Kudüs’tür, Mescid-i Aksa’dır. Kudüs’ü geri almak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Filistin topraklarını terketmek zorunda kalan Filistin halkına sahip çıkacağız. Siyonist düşmanın elindeki binlerce esirimizin serbest bırakılmasına çalışacağız. Ve halkının gerçek iradesine bağlı bir devlet ortaya çıkaracağız. Bunun yolu nasıl? Türkiye’den ve bu soylu partinin bana sunduğu kürsüden tüm dünyaya seslenmek istiyorum:

İki yolu vardır bu işin, üçüncüsü yok. 1. yol irade oluşacak. Bu irade İsrail’e baskı uygulayıp, bu topraklardan çekilmesini sağlayacak. Toprakları işgalden kurtarmadan barış olamaz. Kudüs ve geri dönüş hakkı olmadan barış olmaz. Halkımızın özgür irade hakkı olmadan barış olamaz. Filistin halkları Arap halkı bu yolu çok denedi. Ama uluslararası platformda yalnız bırakıldık. Bize sadece 2. yol kaldık. Bu yol da Filistin direnişinin Arap ve İslam dünyasından alacağı destekle Siyonistleri topraklarımızdan gönderinceye kadar direnişe devam yoludur.Biz barışı severiz. Cenab-ı Allah’ın diğer adı barıştır. Dolayısıyla başka seçeneğimiz kalmayınca, halkımızın taleplerini gerçekleştirmek için direniş göstermeliyiz.

Sayın erdoğan sana teşekkürler. Halkımıza verdiğiniz için teşekkürler. Bölünmeyi biz seçmedik. Biz bunu bitirmek için azimliyiz, kararlıyız. Tüm dostların desteğiyle. Filistin sadece Hamas ve FKÖ’ye ait değil tüm çocuklarına ait. Toprak bütünlüğünü sağlamadan toprağımız kurtulmaz.

BATI’YA ARAP BAHARI MESAJI

Siz ey Türkiye halkı, siz kendi baharınızı yaşadınız hayırlı olsun size. İşte Arap Baharı başladı. Bu Arap baharı tamamen Arap malıdır. Başkalarının bize sadaka olarak verdiği birşey değildir. Biz halkların özgürlük, adalet, demokrasi ve gerçek bağımsızlık talepleri yanındayız. Mısır’da başlayan süreci destekledik, Libya, Tunus ve en son Suriye’deki direnişi destekliyoruz. Suriye halkı için sonuna kadar desteğimizi sürdüreceğiz. Biz iç cephede, demokrasi ve reformları gerçekleştirme arasında bir çelişki yok, ikisi bir arada yürüyebilir. Araplar, insanın onurunu koruyan, demokratik rejimleri kurmak istiyor. İkinci olarak halkım daha yüksek bir refah düzeyi istiyorlar

. Üçüncü olarak Doğu ve Batı’yla yeni bir sayfa açarak ilişkilerini geliştirmek istiyorlar. Karşılıklı saygı ve sevgi ortak çıkarlar için çalışmak istiyor. Fakat aynı anda sömürüyü istemezler, işgali kabul etmezler, hegomanyayı ve kullanılmayı istemezler. Dünya güçlerinin Arap  bölgesine, Müslümanların üzerine çullanmasını istemezler. Dünyaya barış ellerimizi uzatırız ancak bu barış ve istikrar konusunda olmamalı. Bireysel özgürlükler adı altında peygamberimize ve dinimize saldırmanıza müsade etmeyiz.

Dünyaya buradan sesleniyorum: Bütün dinleri, kutsalları koruyacak bir yasa çıkartın. Bütün peygamberleri koruyalım. Çifte standardı bırakın bir yandan Holokost’tan bahsedenleri suçlu sayacaksınız ama diğer yandan peygamberimize saldıranları hoş göreceksiniz. Araplar kaybettikleri rolleri geri kazanmak istiyor. Biz Mısır’daki değişimi memnuniyetle karşılıyoruz. Bizim bölgemizdeki siyasi denklemi yeniden inşa edecek çabalara da "hoşgeldin" diyoruz. Bölgenin halklarının işbirliğiyle, bölgenin çıkarları için işbirliği istiyoruz. İşte budur Arap Baharı. Dünya Arapların beklentilerine saygı duymalı. Biz bugün Ankara’da sevincimizi paylaştık. İnşallah yarın Kudüs’te buluşuruz.
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme