Kofi Annan Türkiye’ye Geliyor

Şehirler
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre yarın akşam geç saatlerde Ankara’ya gelecek olan Annan, Salı günü temaslarda bulunmasının ardından Türkiye’den ayrılacak.   Kofi Annan...
EMOJİLE

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre yarın akşam geç saatlerde Ankara’ya gelecek olan Annan, Salı günü temaslarda bulunmasının ardından Türkiye’den ayrılacak.
 
Kofi Annan’ın incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gidip gitmeyeceği konusunun ise henüz netlik kazanmadığı, BM’nin Hatay’a gitmek için henüz resmi bir talepte bulunmadığı belirtiliyor.
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM ve Arap Birliği’nin Suriye özel Temsilcisi Annan ile 8 Mart’ta telefonla görüşmüştü. Suriye’deki siyasi ve insani durumun ele alındığı görüşmede Annan, bölge ülkelerine yapacağı temaslar kapsamında Türkiye’ye de gelmek istediğini aktarmıştı. Davutoğlu da bu ziyaretten memnuniyet duyacaklarını söylemişti.
 
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un İnsani İşlerden Sorumlu Yardımcısı Valeri Amos da geçtiğimiz günlerde Suriye ve Türkiye’de temaslarda bulunmuştu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme