İtalyan milletvekilinden IŞİD yorumu

Şehirler
5 Yıldız Hareketi (M5S) milletvekili ve Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komsiyonu Başkan Yardımcısı Alessandro di Battista, M5S’nin lideri Beppe Grillo’nun internet bloğunda dün bir yazı yayımladı. ...
EMOJİLE

5 Yıldız Hareketi (M5S) milletvekili ve Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komsiyonu Başkan Yardımcısı Alessandro di Battista, M5S’nin lideri Beppe Grillo’nun internet bloğunda dün bir yazı yayımladı.

BBC Türkçe’nin haberine göre Di Battista, “İŞİD: Ne yapmalı?” başlıklı yazısında Ortadoğu’daki sorunları Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünden itibaren yaşanan gelişmelere dayandırdı. Yazıda, Irak’taki mezhep çatışmalarının da o dönemdeki toprak paylaşımından kaynaklandığı belirtildi. Milletvekili şöyle devam etti:

“Teröristleri, kendileriyle masaya oturup tartışmanın mümkün olmadığı insanlık dışı bir nesne gibi görmeyi bırakmalıyız. İnsansız hava taşıtlarının ve silahlanmadaki dengesizliğin hüküm südüğü bir çağda ne yazık ki isyan edenlerin elinde kalan son sliah terörizmdir. Üzücü ama gerçek bu.”

“Benim de köyümü uzaktan kumandalı hava araçlarıyla bombalarlarsa, kendimi savunmak için şiddet içermeyen tekniklere (ki en iyisi de bunlardır) başvurmak dışında tek bir seçeneğim kalır: üzerime patlayıcı yükleyip halkın arasında kendimi havaya uçurmak. Bu eylemleri haklı göstermeye ya da onaylamaya çalışmıyorum. Sadece anlamaya çalışıyorum.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme