İsrail’e zulmüne rağmen Filistin’de bir ilk!

Şehirler
Cezayir , Filistin yönetimine yaptığı 26 milyon dolarlık yardımla Arap ülkelerinin Filistin’deki krizin aşılması için oluşturulmasını kararlaştırdığı ”mali güvenlik ağı”nı etkinleşti...
EMOJİLE

Cezayir , Filistin yönetimine yaptığı 26 milyon dolarlık yardımla Arap ülkelerinin Filistin’deki krizin aşılması için oluşturulmasını kararlaştırdığı ”mali güvenlik ağı”nı etkinleştirmeye katkı sağlayan ilk devlet oldu.

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Ahmed bin Hala, yaptığı basın açıklamasında, Cezayir’in, Filistin yönetimi bütçesine destek vermek için Arap ülkelerinin nisan ayında ödenmesi kararlaştırılan miktarı transfer ettiğini söyleyerek, ”Cezayir, Filistin’in yaşadığı krizi hafifletmek amacıyla Filistin yönetiminin mali durumunu desteklemek üzere bu miktarı erken ödedi” dedi.

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil Arabi’nin, Filistin yönetiminin bütçesine yapacakları mali desteği hızlandırmaları yönünde Arap dışişleri bakanlarıyla temaslarda bulunduğunu belirten Hala, Birliğin ve Arabi’nin ”Bağdat Zirvesi”nde Filistin devleti için mali güvenlik ağı adı altında bir fon oluşturulması kararının ve Filistin yönetimi krizi aşana kadar her ay 100 milyon dolar ödenmesi için çalışmaların hızlandırılmasına yönelik yoğun görüşmeler yaptığını söyledi.

Filistin’in Birleşmiş Milletler’de (BM) ”gözlemci devlet statüsü” kazanmasının ardından İsrail’in Filistin yönetiminin hak ettiği vergilerin ödenmesini engellemesi üzerine Arap Birliği üyeleri, Filistin devleti için mali güvenlik ağı adı altında bir fon oluşturma kararı almıştı.

 haber10

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme