IŞİD komutanlarından Ebu Tayyibe öldürüldü

Şehirler
Irak ordusuna bağlı Dicle Operasyon Gücü komutanlarından Abdulemir ez-Zeydi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Ebu Tayyibe” ismiyle bilinen Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) komutanı ve bir y...
EMOJİLE

Irak ordusuna bağlı Dicle Operasyon Gücü komutanlarından Abdulemir ez-Zeydi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Ebu Tayyibe” ismiyle bilinen Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) komutanı ve bir yardımcısının Diyala kentinde düzenlenen operasyonda öldürüldüğünü belirtti.

Diyala Emniyet Müdürü Cemil eş-Şemri, Bakuba kentinin Hamrin bölgesinde dün geniş çaplı operasyon düzenleyen polislerin patlayıcı üretilen bir depoya baskın yaptığını ve bomba üretiminde kullanılan 140 varil amonyum nitrat maddesi ele geçirildiğini ifade etti.

Öte yandan, güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kerkük kentinde bomba yüklü 2 aracın patlatılması sonucu 7 kişi yaralandı. Araçlardan ilkinin bir polis merkezinin, diğerinin kentin doğusundaki Firdevs Okulu’nun yakınında patlatıldığı kaydedildi.

Enbar ili güvenlik kaynakları ise emniyet güçlerinin düzenlediği operasyonlarda farklı uyruklara sahip bazı IŞİD mensuplarının öldürüldüğünü dile getirdi. Kaynaklar, bomba yüklü bir aracın dün Felluce’nin kuzeyindeki bir kontrol noktasının yakınında patlatılması sonucu 1 askerin hayatını kaybettiğini ve 2 askerin yaralandığını aktardı.

“Sahve güçleri”, 2006 yılında Irak’ta “El-Kaide’ye karşı” mücadele amacıyla kurulmuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme