İrlanda’yı sarsan çocuk ölümleri

Şehirler
Bağımsız Çocuk Ölümleri İzleme Grubu’nun bugün yayımladığı raporda, devletin koruma hizmetlerine başvurarak sorunlarının üstesinden gelmeye çalışan kimi ergenlik çağındaki çocukların yeterli yar...
EMOJİLE

Bağımsız Çocuk Ölümleri İzleme Grubu’nun bugün yayımladığı raporda, devletin koruma hizmetlerine başvurarak sorunlarının üstesinden gelmeye çalışan kimi ergenlik çağındaki çocukların yeterli yardım alamadığı ve çoğu ölümün önlenebilir olduğu ileri sürüldü.

İrlanda basınında geniş yer bulan kapsamlı rapor, çocuk ölümlerinin İrlanda’nın ekonomik büyüme dönemine denk geldiğini özellikle vurgulayan yardım derneklerince de endişeyle karşılandı.

Raporun sonuçlarının ”dehşet verici” olduğunu düşünen sivil toplum kuruluşları ve muhalefet partisi Sinn Fein, hükümete bu konuda yasal önlem çağrısında bulundu.

İrlanda Çocuk Bakanı Frances Fitzgerald ise raporun sonuçlarını ”son derece endişe verici” diye niteledi.

Yayımlanır yayımlanmaz İrlanda gündemine oturan raporda, bir kısmı doğrudan devlet koruması altında olan, bir kısmıysa koruma hizmeti veren kurumla bir şekilde bağlantıya geçmiş çocukların çoğunun ölüm nedeninin uyuşturucu, cinayet, trafik kazası ve intihar olduğu belirtiliyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme