Hugo Chavez ölmeden iktidar savaşı başladı!

Şehirler
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi’nin ileri gelenleri arasında derin fikir ayrılıkları baş gösterdiği ve iktidar mücadelesi başladığı...
EMOJİLE

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi’nin ileri gelenleri arasında derin fikir ayrılıkları baş gösterdiği ve iktidar mücadelesi başladığı ileri sürüldü.

Muhalefet partisinden milletvekili Julio Borges, düzenlediği basın toplantısında, Meclis Başkanı Diosdado Cabello ile Chavez’in 11 Aralık’taki ameliyattan önce bazı yetkilerini devrettiği ve karizmatik liderin halefi olarak görülen yardımcısı Maduro ile arasında büyük bir rekabet olduğunu iddia etti.

Borges, "Devlet Başkanı Chavez, Küba’da canıyla uğraşırken yardımcıları burada iktidar kavgasına giriştiler" dedi. Borges, Cumartesi günü meclisten yan yana çıkan ve halk önünde kucaklaşan Maduro imle Cabello’nun şov yaptığını ileri sürdü.

Eski Başkan Yardımcısı Elias Jaua ise, sosyal paylaşım sitesi Twitter’den yaptığı açıklamada ülkenin işbirliğine duyduğu ihtiyacın altını çizerek, "Birlikte çalışmak ve birlik olmak zorundayız" dedi.

Anayasa’ya göre 10 Ocak’ta mecliste milletvekilleri önünde yemin etmesi gereken Chavez’de, akciğer enfeksiyonuna bağlı komplikasyonlar geliştiği ve solunum yetmezliği baş gösterdiği açıklanmıştı.

11 Aralık’taki ameliyatından bu yana medyada yer almayan, fotoğrafı yayımlanmayan Chavez’in sağlık durumu, ülkede spekülasyonlara neden oluyor.

Muhalefet, hükümeti gerçekleri saklamakla suçluyor.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme