Hugo Chavez, öleceğini hissetmiş

Şehirler
 Maduro, geçici devlet başkanlığı için düzenlenen yemin töreni sırasında, Haziran 2011’de hastalığını öğrenmesiyle geçirdiği operasyondan sonra Chavez’in kendisine, "Sizin de dok...
EMOJİLE

 Maduro, geçici devlet başkanlığı için düzenlenen yemin töreni sırasında, Haziran 2011’de hastalığını öğrenmesiyle geçirdiği operasyondan sonra Chavez’in kendisine, "Sizin de doktorların da sandığından çok daha kötü olacağım, kurtulamayacağım. İşte o gün bu sözlerimi hatırlarsınız" dediğini söyledi.

Maduro, Aralık ayında kanserin yeniden nüksetmesiyle Küba’da ameliyat olan Chavez’in, hastalığı nedeniyle öleceğini hissettiğini ve bunu kendisiyle paylaştığını belirtti.

7 Ekim’de yeniden devlet başkanı seçilen Chavez, kanserin nüksetmesi üzerine Küba’da 4. kez ameliyat masasına yatmış ve 10 Ocak’taki yemin törenine katılamamıştı.   58 yaşındaki lider, 18 Şubat’ta Venezuela’ya dönmüş ve 5 Mart’ta hayatını kaybetmişti.

 Öte yandan Ulusal Seçim Konseyi’nden bir yetkili, Devlet Başkanı Hugo Chavez’in ölümünden sonra yeniden tekrarlanacak devlet başkanlığı seçimlerinin büyük olasılıkla 14 Nisan’da yapılacağını söyledi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme