Gerginliğin sorumlusu İsrail

Şehirler
 Ramallah kentindeki Fetih Devrimci Konseyi Toplantısı’nda konuşan Abbas, ”Göstericilere karşı şiddet kullanması ve 2 Filistinlinin hayatını kaybetmesine neden olması sebebiyle ülkede...
EMOJİLE

 Ramallah kentindeki Fetih Devrimci Konseyi Toplantısı’nda konuşan Abbas, ”Göstericilere karşı şiddet kullanması ve 2 Filistinlinin hayatını kaybetmesine neden olması sebebiyle ülkede tırmanan gerginliğin tüm sorumluluğu İsrail’e aittir” dedi.

Abbas, sözlerine şöyle devam etti:
”İsrail, ortalığı karıştırmak ve kaosu körüklemek istiyor. Çünkü barışçıl yapılan gösterilerin iki şehit verilerek sonlanması mümkün değil. İsrail, bugün olanların, yarın ve yarından sonra yaşanacakların sorumlusudur.”

İsrail’deki Eşel Hapishanesi’nde tutuklu bulunan kanser hastası Meysere Ebu Hamdiye (64), geçen salı hayatını kaybetmiş ve Ebu Hamdiye’nin ölümü ülke genelinde protestolara neden olmuştu.

Batı Şeria’nın Tulkerm şehrinde dün, Ebu Hamdiye’nin cezaevinde ölümü üzerine düzenlenen gösteriden dönen Filistinli gençler Naci Abdusselam el-Bilbeysi ve Amir İbrahim Nassar, İsrail askerlerinin ateş açması sonucu hayatını kaybetmişti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme